Na co pomaga kurkuma?

Dieta    
ocena

Dodawana do ryżu, zup czy wypieków zabarwia je na intensywnie żółty kolor. Jednak roli kurkumy– bo o niej mowa – nie należy sprowadzać tylko do walorów estetycznych czy smakowych. Kurkuma ma wiele właściwości prozdrowotnych i leczniczych, które warto znać.

Na co pomaga kurkuma?

http://pixabay.com

Kurkuma ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Działa korzystnie na układ krążenia, zapobiega powstawaniu zakrzepów, chorobie miażdżycowej, a tym samym zmniejsza ryzyko zawału serca. Przyspiesza także gojenie się ran. Zalecana jest również osobom, które chorują na reumatoidalne zapalenie stawów (gościec).

Kurkuma ułatwia trawienie i pomaga w walce z niestrawnością, zaparciami, wzdęciami oraz innymi dolegliwościami żołądkowymi. Obniża także poziom cukru we krwi, redukuje „zły” cholesterol, wspomaga pracę wątroby oraz zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych. W stanach zapalnych gardła kurkuma może posłużyć jako składnik płukanki.

Według badań przeprowadzonych w 2011 r. kurkuma –  dzięki zawartej w niej kurkuminie –  zdecydowanie zmniejsza również ryzyko zachorowania na raka. Działa też korzystnie na koncentrację i pamięć, dlatego powinny spożywać ją osoby chorujące na sklerozę bądź chorobę Alzheimera.

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Po raz pierwszy spotykam przyprawe o tak różnorodnym działaniu. Stosowałem ją od dawna nie wiedząć nawet o jej zbawczym działaniu. Dostępna jest ponoć pod postacią suplementu ciekawi, mnie jak wygląda kwestia działania i biodostępności w produkcie, podobno wiele zależy od składu preparatu ale to będe musiał jeszcze doczytać na ten temat.

~ Adrian / 2015-09-11 21:36:24
oceń komentarz: (1) (0)

Niestety , w większości suplementów z kurkuminą przyswajanie nie wygląda zbyt dobrze, natomiast działanie, posiada takie same jak zwykła kurkuma czyli rewelacyjne :)

~ Klaudia / 2015-09-24 15:32:12
oceń komentarz: (1) (0)

nie tyle że nie wygląda dobrze , co wręcz fatalnie . Nie wiem jak w ogóle można sprzedawać takie coś ludziom ... Przecież niektóre produkty są gorsze od zwykłej kurkumy , jednym słowem tragedia

~ Czosn / 2015-10-27 12:03:17
oceń komentarz: (1) (0)

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher