Ogórek i pomidor - łączenie

Dieta    
ocena

Pyszne wiosenne sałatki, w swym składzie często zawierają zielony ogórek i pomidor. Okazuje się, że to połączenie wcale nie jest korzystne. Czy warto, zatem przedkładać wyborny smak nad zawartość odżywczych składników?

Ogórek i pomidor - łączenie

pixabay.com

Pomidory i ogórki goszczą na naszym stole niemal przez cały rok. Najsmaczniejsze są te wiosenno-letnie, ponieważ pochodzą z rodzimej produkcji i dojrzewają w promieniach naturalnego słońca. Aby smakować je w innych sezonach kupujemy warzywa z importu lub hodowane w szklarniach. Dodatkowo przez cały rok do naszej dyspozycji są liczne przetwory z tychże produktów – ogórki kwaszone, czy pomidory konserwowe. Nic jednak nie zastąpi smaku tych warzyw prosto z pobliskiego warzywniaka lub własnego ogródka.

Wydawałoby się, iż świeże warzywa są zdrowe w każdej postaci i w każdym zestawieniu. Okazuje się, że istnieją naturalne produkty, których lepiej ze sobą nie łączyć. Wśród zakazanych połączeń znajduje się zestaw pomidor – ogórek. Czy to możliwe, że warzywa, które solo są niezwykle pożywne, w duecie tracą swe wartości odżywcze?

Badania nad warzywami i owocami dowiodły, iż niewłaściwie połączone naturalne, zdrowe produkty tracą swą wartość, zaś w skrajnych przypadkach mogą okazać się nawet szkodliwe dla naszego organizmu. Znajomość zasad prawidłowego łączenia produktów w posiłkach jest, zatem niezwykle cenną umiejętnością.

Udowodniono, iż nie powinno się łączyć ogórka z pokarmami bogatymi w witaminę C, ponieważ posiada on enzym askorbinowy, niszczący tę witaminową substancję. Oczywiście spożywany bez dodatków stanowi niezwykle zdrowy produkt, niskokaloryczny oraz bogaty w sole mineralne i witaminy. Podobnie pomidor spożywany osobno, stanowi nieocenione źródło potasu oraz wielu witamin, nie tylko C. Pomidor nie powinien być łączony także z białym serem, gdyż w dużym stopniu to połączenie powoduje chorobę stawów, która jest niezwykle bolesna.

Przed przygotowaniem dziennego menu, warto zdobyć wiedzę na temat produktów, z których będziemy komponować posiłki. Dzięki temu upewnimy się, że nie tracimy cennych witamin i nie szkodzimy swemu zdrowiu.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher