Americano - drink

Drinki    
ocena

Historia drinka Americano, jak sama nazwa wskazuje, nieodłącznie związana jest z Ameryką i jej mieszkańcami. Podobnie zresztą jak większość drinków, które serwowane są w barach na całym świecie. Jest to tradycyjny koktajl alkoholowy, który związany jest z czasem zakazu spożywania alkoholu w Stanach Zjednoczonych, z czasami prohibicji.

Dla Amerykanów jedyną okazja do jego spożycia były wtedy wyjazdy zagranicę, w tym również do Włoch. To właśnie tam podróżujący Amerykanie poznając nowe, nieznane dotąd alkohole poznali Campari. I choć Włosi traktowali je jako dodający siły i energii napój, Amerykanie uznali go za doskonały dodatek do posiłków. Włoscy barmani, aby zyskać jeszcze większą rzeszę amerykańskich turystów, stworzyli drinka na bazie Campari, z dodatkiem czerwonego wermutu, aby go nieco osłodzić. To właśnie za sprawą pierwszych wielkich fanów tego koktajlu powstała jego nazwa, Americano.

Do samodzielnego wykonania Americano

Będzie potrzebne:

40 ml Campari,
40 ml czerwonego słodkiego wermutu,
woda mineralna.

Szklankę należy najpierw wypełnić lodem, wlać do niej oba alkohole, a w razie potrzeby całość dopełnić woda mineralną i wymieszać. Brzegi szklanki, aby drink wyglądał estetycznie i smakowicie, można udekorować plasterkami lub ćwiartką limonki, ewentualnie cytryny.

Znacie inny przepis na tego drinka? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy