Cosmopolitan - drink

Drinki    
ocena

Biorąc pod uwagę to, co rozsławiło tego drinka niemal na cały świat, jego historia i powstanie wydają się być nieważne. Poza tym powstał stosunkowo niedawno, bo około 1985 roku po raz pierwszy pojawił się na karcie drinków w San Francisco.

Cosmopolitan - drink

flickr.com

Jedyne co o nim wiadomo, to że pierwszy raz został przyrządzony pod koniec lat siedemdziesiątych w jednym z niewielkich miasteczek w stanie  Massachusetts.

Cosmopolitan zyskał bowiem swoją prawdziwą sławę dzięki serialowi „Seks w wielkim mieście”, w którym był on sztandarowym i niemal jedynym pijanym przez główne bohaterki drinkiem. Jego nazwa pojawiała się w serialu niemal nieustannie, biorąc pod uwagę nocny i klubowy tryb życia, jaki prowadziły główne bohaterki. Za jego popularność odpowiedzialna jest również Madonna, która jest jego wielką fanką.

Do samodzielnego przyrządzenia Cosmo w domu, jak i w barze

Będzie potrzebne:

60 ml wódki,
30 ml cointreau – likieru z gorzkich hiszpańskich pomarańczy,
30 ml soku żurawinowego,
świeżo wyciśnięty sok z połowy limonki,
szczypta cukru i kilka kostek lodu.

Ponadto ważne jest odpowiednie szkło, ponieważ drink ten podaje się w specjalnych koktajlowych kieliszkach, w których najczęściej podaje się martini.

Do shakera należy wrzucić lód, wlać wszystkie składniki i dokładnie wymieszać. Tak przygotowanego drinka nigdy nie należy pić przez słomkę, a jedynie delikatnie sączyć bezpośrednio z kieliszka.

Znacie inny przepis na tego drinka? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy