Drinki dla kobiet - przepisy

Drinki    
ocena

Oczywiste jest, że kobiety i mężczyźni preferują różne alkohole, tak jak i różne smaki. Nawiązuje do tego znany cytat: „Kobieta wybierze słodkie, a mężczyzna wytrawne wino”. Nie zawsze jest to prawda i oczywiście jest to spore uogólnienie, jednak…

Drinki dla kobiet - przepisy

sxc.hu

Żaden stereotyp nie bierze się z niczego i szczypta prawdy jest w nim na pewno. Wyraźnie widać różnicę między damskimi a męskimi faworytami w świecie drinków, których różnorodność daje tym szersze pole wyboru.

Do ulubionych drinków kobiet należą raczej słabsze drinki. Rześkie, często słodkie lub półsłodkie. Nie można jednak pominąć tych kilku bardziej damskich niż męskich drinków, które jednak są zdecydowanie wytrawne. Kobiety często przy wyborze drinka kierują się porą roku, pogodą i własnym humorem.

I tak – lato jest porą roku, kiedy króluje Mojito. Nie ma chyba kobiety, która nie ubóstwiałaby tego prostego drinka z rumu, wody mineralnej, mięty i limonki, podawanego na dużej ilości lodu, słodzonego trzcinowym cukrem. Obok Mojito, które jest odświeżające, chłodzące, ale nie jest jednoznacznie słodkie, słodkim letnim drinkiem jest Pina Colada – drink również z rumu, z dodatkiem soku ananasowego i śmietanki. Dla kobiet, które uważają, że są za słodkie na słodki alkohol, świetną propozycją jest wytrawna klasyczna Margarita z tequili, kwaśno-słona dzięki limonce i soli.

Wyżej wymienione drinki smakują oczywiście świetnie przez cały rok, jednak w upalne wakacyjne wieczory smakują najlepiej.

Na domowe lub klubowe imprezy świetnym kobiecym drinkiem jest Long Island Ice Tea – prawdziwa alkoholowa mieszkanka, która smakuje jak mrożona herbata. Bardzo kobiecy jest Cosmopolitan, kultowy drink Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”, podawany w kieliszku koktajlowym, różowy, słodki i mocny. Bardzo słodkim drinkiem jest Malibu – likier Malibu podawany z mlekiem lub śmietanką. Jest on słodki, kokosowy i nie jest mocny. Koktajlem lubianym przez kobiety jest także Tequila Sunrise, rozpropagowany przez film o tym samym tytule.

Na zimowych domowych imprezach lub przy długich wieczornych rozmowach świetnie sprawdzi się kremowy Biały Rosjanin.

Prawda jest jednak taka, że co kobieta, to inny drink. Niektóre będą kochały Mojito, a inne będą piły czystą whisky na lodzie.

Jakie są Wasze ulubione drinki? Dajcie znać w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy