Drinki z Amaretto - przepisy

Drinki    
ocena

Amaretto to bardzo słodki migdałowy likier, który większości z nas kojarzy się z tiramisu. Nie jest mocnym alkoholem, jednak jego słodycz i charakterystyczny zapach mogą wzbogacić niejednego drinka.

Drinki z Amaretto - przepisy

Amaretto Flirt - Fot. Kuchnia Ireny i Andrzeja

Nie potrzebujemy jednak wielu alkoholi, aby zrobić kilka prostych, smacznych drinków z wykorzystaniem tego likieru.

Jednym z nich jest bardzo prosty drink podobny do Malibu. Potrzebujemy do niego mleka, amaretto, lodu i wiórków czekoladowych. 50 ml amaretto i 250 ml mleka mieszamy z kilkoma kostkami lodu (wstrząsamy), jeśli nie mamy shakera, z powodzeniem możemy to zrobić w termosie lub dużej butelce po soku. Wlewamy lekko spieniony napój do wysokiej, wąskiej szklanki, posypujemy wiórkami czekoladowymi, wkładamy słomki... i gotowe. Drink jest gęsty, słodki, ale
lekki. Nie ma w sobie dużej ilości alkoholu.

Kolejnym ciekawym zestawem z likierem migdałowym jest już znacznie mocniejszy drink znany jako Amaretto Slinger. Potrzebujemy do niego 30 ml amaretto, 30 ml piwa, 30 ml wódki i 180 ml soku pomarańczowego. Składniki te wlewamy ww wymienionej kolejności do kieliszka koktajlowego (trójkątnego stożka) bez  lodu. Pamiętajmy tylko, aby użyć schłodzonej wódki i zimnego piwa! Możemy naszego drinka ozdobić plasterkiem cytryny. Drink będzie idealny na letni bankiet jest orzeźwiająco – słodki.

Drinkiem, którego zrobienie nie stanowi problemu jest Ojciec Chrzestny. Składa się tylko z dwóch składników – z 40 ml Jacka Danielsa i 20 ml amaretto. Alkohole wlewamy do szerokiej szklanki z grubym dnem, mieszamy dodając lód.

Podobnie proste jest Dolce Amaro, słodko–gorzki drink podawany na jednej kostce lodu w kieliszku do martini. 20 ml amaretto i 30 ml wermutu bianco i gotowe.

Amaretto jest typowym alkoholem dla kobiet, jak większość likierów. Idealnie komponuje się z kawą, herbatą, cytryną, z whisky, cynamonem, z sokami – bananowym i pomarańczowym, także z sherry, campari czy wermutem. Nadaje kobiecości mocnym alkoholom. Nie należy z nim przesadzać, ale umiejętnie dodane na pewno zaintryguje.

Przepis na potrawę ze zdjęcia - blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja:

Amaretto Flirt

20ml amaretto
20ml soku pomarańczowego
100ml wina (białe musujące)
do dekoracji kostki lodu

Amaretto, sok pomarańczowy i kostki lodu mieszamy w shakerze. Przelewamy do kieliszka. Teraz całość uzupełniamy winem. Smaczne i proste!

Znacie inne przepisy na drinki z Amaretto? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.57
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy