Drinki z brandy - przepisy

Drinki    
ocena

Brandy jest klasycznym alkoholem, z którego nie powinno się robić drinków. Brandy, podobnie jak whisky, powinna być pita w temperaturze pokojowej bądź na lodzie, solo, w koniakówkach, czyli pękatych kieliszkach, ewentualnie – w szkle typu old fashioned.

Wśród młodych ludzi przeważa jednak tendencja do picia wszystkich alkoholi w formie drinków. Puryści, do których należę, twierdzą, że alkohole takie jak brandy tracą na tym. Drinki natomiast zyskują. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienteli, barmani oferują coraz więcej ciekawych drinków z brandy w składzie. Większość z nich jest prosta, ale posmakuje koneserom.

Łatwym do zrobienia, a na pewno intrygującym w smaku drinkiem jest Andaluzja. Składa się on z:

- 30 ml brandy,
- 40 ml wytrawnej sherry,
- 30 ml białego rumu.

Składniki należy wlać do koniakówki. Drinka podaje się bez lodu lub na jednej kostce.

Następnym – dość luksusowym – drinkiem z brandy jest Betsy Ross. Składników jest niewiele:

- 10 ml Triple Sec,
- 40 ml brandy,
- 30 ml Porto, koniecznie Tawny.

Alkohole wlewamy do koniakówki na jedną lub trzy kostki lodu, ale można podać drinka w temperaturze pokojowej.

Bardzo ciekawym pomysłem jest brandy podana... w piwie. Drink nawiązuje do innego drinka o nazwie U-bot. Do kufla piwa należy wlać 50 ml brandy. Sposób podania zależy od umiejętności podającego. Można dolać brandy do piwa albo do kufla wrzucić kieliszek, w tym wypadku kieliszek do wódki wypełniony brandy. Oczywiście piwa musi być odpowiednio mniej, tak by nie wylało się z kufla. Piwo z brandy nazywane jest Brain Buster. Najtrafniejszym tłumaczeniem będzie chyba bardzo potoczne określenie „Mózgotrzep”.

Brandy może być podawana również w subtelny sposób, nawet dość słodkawy w smaku. Można połączyć brandy z likierem bananowym. Efekt jest przyjemny i delikatny. Do koniakówki, na lód należy wlać:

- 20 ml brandy,
- 20 ml likieru bananowego.

Drink ten jest lubiany przez kobiety.

Jeśli chodzi o shoty z brandy, coraz większą popularnością cieszy się Bomba Atomowa. Jest, jak sama nazwa skazuje, nieco zabójcza. Składa się z brandy i absyntu, w proporcji pół na pół. Wypicie kilku gwarantuje dobrą, ale bardzo krótką zabawę. Brandy dobrze komponuje się z alkoholami anyżkowymi.

Czy znacie inny przepis na drinka z brandy? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy