Drinki z grenadiną - przepisy

Drinki    
ocena

Grenadina, lub inaczej grenadyna – to gęsty, słodki i lepki syrop z owoców granatu. Jest częstym składnikiem drinków, poza tym jest bardzo rzadko wykorzystywana. Zależnie od ilości, zabarwia drink, słodzi i… dodaje kobiecości.

Drinki z grenadiną - przepisy

sxc.hu

Prawdopodobnie najpopularniejszym drinkiem z grenadiną jest Tequila Sunrise. To dzięki zawartości grenadyny drink przypomina wschód słońca. Do jego zrobienia potrzebne są:

- 40 ml tequili (srebrnej),
- 20 ml grenadyny,
- sok pomarańczowy.

Do szklanki typu long, na trzy kostki lodu wlewamy tequilę, następnie grenadynę i dopełniamy sokiem pomarańczowym. Sok nie wymiesza się z gęstą grenadyną. Daje to efekt romantycznego wschodu słońca. Drinka najlepiej ozdobić plasterkiem pomarańczy.

Kolejnym drinkiem, do którego wykorzystamy grenadynę, jest Casablanca. Jednocześnie jest to kolejny kinowy drink. Historia kina i historia drinków są jak nierozłączne siostry. Casablanca jest równie łatwa w przygotowaniu jak Tequila Sunrise. Potrzebne są:

- 40 ml rumu (jasnego),
- 10 ml Malibu,
- 80 ml soku ananasowego,
- 30 ml soku z limonki,
- 10 ml grenadyny,
- 20 ml mleczka kokosowego (można zamiast mleczka zwiększyć ilość Malibu, ale drink będzie mocniejszy).

Robiąc tego drinka, należy użyć shakera. Wszystkie składniki wlewamy do shakera, mieszamy, a następnie wlewamy na kilka kostek lodu do szklanki typu long. Współgrającą ozdobą będzie w przypadku plasterek ananasa.

Grenadina nadaje się nie tylko do drinków alkoholowych. Przyjemnym softdrinkiem, zawierającym podobne składniki do powyższych, jest Aztec. Aztec składa się z:

- 60 ml soku z pomarańczy,
- 60 ml soku z ananasów,
- 40 ml soku z limonki,
- 20 ml grenadyny.

Drink podajemy w szklance typu long. Najpierw na dno szklanki, na lód, wlewamy grenadinę, następnie soki. Za ozdobę mogą posłużyć plasterki cytrusów, ananasa, a nawet – mniej banalnie – owoc karamboli.

Grenadyna nadaje się również do shotów. Ciekawym shotem z grenadyną jest Mexico City Shot. Składa się z tequili, grenadyny i soku z limonki, w proporcji 20 ml + 20 ml + 10 ml. Na dno kieliszka należy wlać syrop, następnie tequilę, na koniec sok. Ze względu na różną gęstość, składniki nie wymieszają się, dlatego shot jest bardzo ładny. Grenadyna w finiszu świetnie łagodzi smak alkoholu.

Czy znacie inne przepisy na drinki z grenadiną? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy