Drinki z rumem - przepisy

Drinki    
ocena

Dobry rum to dobra inwestycja – jak mawiają barmani. Aby kupić taki dobry rum musimy mieć się na baczności – aby nie kupić polskiej, taniej podróbki.

Drinki z rumem - przepisy

sxc.hu

Prawdziwy rum kupimy w dobrym sklepie z alkoholem w cenie około 40 zł. Możemy dostać biały lub ciemny rum. Lepiej zainwestować w biały – jest bardziej uniwersalny. Rum pasuje do  z soków cytrusowych, coca-coli. Ma ciekawy posmak. Drinki z rumem są dość mocne, ale bardzo dobrze smakują.

Najbardziej znanym drinkiem na bazie rumu jest Cuba Libre – Wolność Kuby. Potrzebujemy do niej tylko rumu i coca-coli. Do niskiej, szerokiej szklanki wkładamy kilka kostek lodu, wlewamy 50 ml rumu, dopełniamy colą. Można ozdobić drinka plasterkiem cytryny i to wystarczy, by móc delektowac się smakiem kubańskiego rumu.

Prostym drinkiem z rumu jest również Daiquiri. Ten znany i ceniony drink ma wiele wariacji. W najprostszej formie składa się właściwie z samego rumu. Aby przygotować Daiquiri musimy przygotować wcześniej syrop cukrowy. Syrop cukrowy to woda, w której wcześniej rozpuścimy większą ilość cukru. Do gotującej się wody dodajemy cukier i mieszamy, aby się rozpuścił – syrop jest gotowy, gdy woda nie przyjmuje już więcej cukru (nie rozpuszcza się). Takiego syropu potrzebujemy jedynie 10 ml, do tego 20 ml soku wyciśniętego z limonki (z połówki średniej wielkości limonki). Sok i syrop wlewamy do kieliszka koktajlowego (stożka, jak do martini), uzupełniamy 30 ml rumu, 2-3 kostkami lodu, lekko mieszamy łyżeczką.

Rum dobrze trzymać w lodówce, podobnie jak wódkę. Ten mocny alkohol dobrze schładza drinki. Drinki z rumem są lubiane tak przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Są dosyć neutralne w smaku, orzeźwiające. Świetnie sprawdzają się na większych imprezach.

Znacie inne przepisy na drinki z rumem? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy