Drinki Drinki z szampanem - przepisy

Drinki z szampanem – przepisy

-

Do wykonania pierwszego z nich potrzebny jest:

szampan
20 ml ginu Gordon’s Dry
20 ml niebieskiego Curacao
świeżo wyciśnięty sok z cytryny
cukier biały
skórka z cytryny oraz kilka kostek lodu, które stanowią nieodzowny element każdego drinka

Tego drinka, podobnie jak większość tych, z dodatkiem szampana, należy podawać w wysokich i wąskich kieliszkach do szampana. Brzegi kieliszka należy delikatnie zanurzyć w soku z cytryny, a następnie obtoczyć w cukrze, co utworzy ładną i smaczną dekorację. Następnie do shakera należy wrzucić lód, wlać podane proporcje Curacao i ginu, a następnie dokładnie wstrząsnąć. Powstały w efekcie napój przelać wraz z kostkami lodu do lampki na szampana, dorzucić jeszcze kilka kostek i wolne miejsce w szklance uzupełnić szampanem. Doskonałym dodatkiem do drinka będzie sok wyciśnięty ze świeżej skórki cytrynowej.

Inny ciekawy drink z dodatkiem szampana wymaga przygotowania:

pół szklanki calvadosu
2 niedużych kwaśnych jabłek
2 łyżeczek soku z cytryny,
1 litra zimnego soku jabłkowego
butelki szampana

Nie muszę chyba dodawać, że kostki lodu są obowiązkowe.

W pierwszej kolejności należy przygotować jabłka. W tym celu należy dokładnie je wymyć, obrać, pokroić na ćwiartki, wyciąć z nich gniazda nasienne, następnie pokroić jeszcze drobniej, w niezbyt małą kostkę i włożyć do naczynia do ponczu lub innej szklanej misy, w której będziemy podawać drinka. Następnie jabłka należy polać połową szklanki calvadosu z dodatkiem soku z cytryny i odstawić, najlepiej do lodówki, na 2-3 godziny. Po tym czasie do misy należy wlać sok jabłkowy, szampana, zamieszać. W tym przypadku drinka podajemy w niskich, a szerokich szklankach, jak do ponczu.

Ostatni, ale zdecydowanie wart uwagi przepis na drinka z szampanem podaje, aby przygotować 100 ml szampana, 20 ml koniaku, 1 kostkę cukru, kilka kropel gorzkiej wódki, wisienkę koktajlową, skórkę z cytryny oraz kostki lodu.

Kostkę cukru należy nasączyć gorzką wódką i wrzucić na dno kieliszka lub szklanki, w której będziemy podawać drinka. Następnie do szklanki wrzucić lód, wlać koniak, wrzucić 1 wisienkę i resztę szklanki uzupełnić szampanem. Na sam koniec, do drinka można wycisnąć kilka kropli soku ze skórki cytrynowej, a samą skórkę dekoracyjne zawiesić na brzegu kieliszka lub szklanki.

Znacie inne przepisy na drinki z szampanem? Podzielcie się nimi.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zapomniał o Dniu Kobiet? Ukarz go!

Czasami Dzień Kobiet bywa kojarzony ze świętem komunistycznym, kiedy to panie obowiązkowo były obdarowywane wiązanką z czerwonych goździków. Nie dajmy się jednak zwieść tej pokrętnej argumentacji. Wszystkim kobietom należy się ten jeden wyjątkowy dzień, w którym mężczyźni powinni dać odczuć swoim żonom, matkom i kochankom, że są jedyne i wyjątkowe.

Videoporada: Dekoloryzacja włosów z ciemnego brązu

Jeśli tak jak modelka z poniższego tutorialu nie czujesz się komfortowo w obecnym odcieniu włosów, zawsze możesz go zmodyfikować stosując dekoloryzację

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Katowice, czyli miasto będące stolicą Górnego Śląsk często bywa postrzegane jako niezbyt ciekawe miejsce dla turysty. Tymczasem można tam zahaczyć o naprawdę niezwykłe miejsca, których obecność może zaskoczyć nie jedną osobę.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: