Drinki z winem - przepisy

Drinki    
ocena

Niewiele jest przepisów na drinki z winem. Wino jest alkoholem, po który sięgamy w zupełnie innych okolicznościach. Kiedy wybieramy wino, oznacza to, że akurat na wino mamy ochotę, nikt nie kojarzy go z drinkami. A jednak.

Drinki z winem - przepisy

photoxpress.com

Okazuje się, że także wino można z powodzeniem wykorzystać do drinków i zaskoczyć swoich znajomych czy rodzinę. W końcu – kto by się spodziewał wina w koktajlu czy shocie?

Banalnie prostym shotem z wina jest Arkansas Slammer. Składa się on z wina, wódki i piwa. Zadziwiająca mieszanka. Aby ją zrobić, musimy do kieliszka wlać:

- 15 ml białego wytrawnego wina,
- 15 ml wódki,
- 10 ml piwa.

Wszystko oczywiście musi być schłodzone.

Pomimo ciekawego wynalazku, jakim jest shot z winem, zdecydowanie lepiej spróbować drinków na bazie wina. Podstawowym drinkiem na bazie białego wina jest szprycer. Idealny na lato, orzeźwiający, lubiany głównie przez kobiety. Aby zrobić szprycer, potrzebne są:

- białe, wytrawne wino
- woda mineralna gazowana albo półgazowana w ilości takiej samej jak wino,
- limonka, mięta i sporo lodu.

Na dnie dzbanka ugniatamy liście mięty i przynajmniej jedną limonkę. Wlewamy do tego wino i wodę w stosunku 1:1. Szprycer najlepiej przygotować w dzbanku, od razu z całej butelki wina. Tak przygotowany możemy przechowywać do 3 godzin w lodówce, a podawać na kostce lodu, w kieliszkach do wina lub w szklankach typu long. Szprycery mogą mieć różne smaki, nie zawsze muszą być miętowo-limonkowe.

Szprycer nie jest jednak typowym drinkiem. Typowym drinkiem, czyli mieszanką alkoholi, jest natomiast Negroni. Do zrobienia tego drinka potrzebne są:

- 30 ml Campari,
- 30 ml wytrawnego wermutu,
- białe wino, najlepiej ze szczepu Chardonnay.

Do szkła typu old fashioned lub koniakówki wlewamy Campari i wermut, na kostkę lodu, mieszamy i dopełniamy winem. Powstaje bardzo prosty, ale zaskakująco intrygujący smak. Szkło można przyozdobić plasterkiem pomarańczy.

Typowym drinkiem z nietypowego wina jest Japoński Jack. Japoński Jack, jak wskazuje nazwa, składa się z Jacka Danielsa i wina. Aby go zrobić potrzebujemy:

- 60 ml japońskiego wina śliwkowego (wbrew pozorom bardzo łatwo dostępne w super- i hipermarketach),
- 30 ml Jacka Danielsa,
- Sprite.

Do szklanki typu old fashioned, na lód, wlewamy wino i whiskey, dopełniamy do smaku Spritem. Szklankę z tym drinkiem warto ozdobić kwaśnym cytrusem – plasterkiem cytryny lub limonki.

Czy znacie inny przepis na drinka z winem? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy