Drinki z wódką - przepisy

Drinki    
ocena

Wódka jest chyba najpopularniejszym alkoholem w Polsce. Jest obecna na weselach czy na imprezach domowych. Jednak najwyższy czas, aby przestać kojarzyć wódkę z ogórkiem kiszonym i śledzikiem. Wódka jest składnikiem wielu drinków, także tych delikatnych. Przez to, że sama nie ma wyrazistego smaku pasuje do większości alkoholi. Oto kilka przepisów na proste, ale ciekawe drinki z wódką.

Drinki z wódką - przepisy

sxc.hu

Orzeźwiający, łatwy drink o wyrazistym kolorze możemy zrobić z wódki, malibu, soków ananasowego i bananowego oraz blue curacao. Potrzebujemy po 50 ml wszystkich składników, lód oraz szklankę do kawy latte. Do szklanki wkładamy 3 kostki lodu i wlewamy składniki. Dobrze, aby soki i wódka były schłodzone. Na końcu wlewamy blue curacao. Jest to pomarańczowy likier o niebieskiej barwie, który zabarwi całego drinka na... niebiesko! Wszystko razem mieszamy delikatnie za pomocą długiej łyżeczki do latte, ozdabiamy kawałkiem limonki, cytryny lub ananasa i podajemy.

Klasycznym drinkiem jest orzeźwiające połączenie wódki ze Spritem, limonką oraz wytrawnym wermutem. 50 ml wódki i 100 ml wermutu wlewamy do wypełnionej lodem wysokiej szklanki o grubych ściankach, mieszamy długą łyżeczką, wkładamy 3 plasterki limonki i dopełniamy Spritem. Drink jest mocno wytrawny.

Kolejnym ciekawym połączeniem jest zestawienie wódki z mlekiem, które szokuje wiele osób. Drink o nazwie Biały Rosjanin cieszy się od dawna niesłabnącym powodzeniem. W szerokiej niskiej szklance umieszczamy 3 kostki lodu. Wlewamy na nie 20 ml likieru kawowego Kahlua. 40 ml wódki i 150 ml mleka energicznie mieszamy, najlepiej wstrząsamy w shakerze, a potem wlewamy do szklanki. Drink jest delikatny, lekko słodki. Jeśli zrobimy go bez mleka, po prostu wlewając wódkę do szklanki – będzie mocny i ostry w smaku. Obydwie wersje podajemy z krótką słomką.

Znacie inne przepisy na drinki z wódką? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy