Margarita - drink

Drinki    
ocena

Margarita to jeden z najsmaczniejszych drinków, zaliczanych do tzw. long drinków. Jest to grupa drinków czy koktajli alkoholowych, które (w przeciwieństwie do znacząco się od nich różniących short drinków) podawane są w zdecydowanie większej szklance, a ich objętość wynosi nawet 250 ml. Zawartość alkoholu, w porównaniu do innych składników, jest w nich zdecydowanie mniejsza. Do ich wykonania najczęściej używa się różnego rodzaju likierów, syropów owocowych, soków, napojów gazowanych czy lodu.

Margarita - drink

sxc.hu

Choć Margarita jest jednym z najpopularniejszych long drinków, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma go w swoim menu każdy bar, pochodzenie Margarity nie jest do końca znane. Legenda głosi, że po raz pierwszy wykonał ją w 1942 roku w Meksyku barman o imieniu  Francisco „Pancho” Morales. Kiedy jeden z klientów zamówił w jego barze drink o nazwie Magnolia, barman nie znając ani jego składników ani proporcji, zaryzykował i stworzył nieznany, inny koktajl nazywając go bardzo podobnie do Magnolii, a mianowicie Margarita, co z języka hiszpańskiego oznacza stokrotkę. Drink tak zasmakował klientowi, że rozsławił go wśród innych klientów baru Moralesa, a inne meksykańskie bary, które pozazdrościły mu sławy, również zaczęły podawać u siebie Margaritę i w ten sposób rozpoczęła się jej popularność, trwająca aż do dziś.

Obecnie Margarita jest już podstawowym long drinkiem we wszystkich barach. Jej wykonanie nie jest zbyt skomplikowane i z powodzeniem, zaopatrując się w odpowiednie składniki,  można wykonać ją samodzielnie w domu.

Do wykonania klasycznej Margarity

Będzie potrzebne:

20 ml Triple Sec,
40 ml Tequili,
40 ml soku z cytryny,
szczypta soli oraz cytryna.

Wykonanie drinka rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania samej szklanki. Należy zamoczyć jej brzegi w wyciśniętym soku z cytryny, a następnie obtoczyć je w cukrze, tworząc w ten sposób oryginalną i łatwą do wykonania dekorację.

Wszystkie potrzebne do wykonania Margarity składniki należy wymieszać w shakerze z dodatkiem lodu, aby całość dobrze się połączyła i schłodziła. Następnie ostrożnie, aby nie zniszczyć dekoracji, należy przelać napój do szklanki, dodać dużą ilość lodu i ozdobić szklankę plasterkiem limonki, cytryny lub pomarańczy,

Znacie inny przepis na Margaritę? Podzielcie się nim w komentarzu

OCENA
1.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy