Drinki Margarita - drink

Margarita – drink

-

Choć Margarita jest jednym z najpopularniejszych long drinków, szczególnie w Stanów Zjednoczonych, gdzie ma go w swoim menu każdy bar, pochodzenie Margarity nie jest do końca znane. Legenda głosi, że po raz pierwszy wykonał ją w 1942 roku w Meksyku barman o imieniu Francisco „Pancho” Morales. Kiedy jeden z klientów zamówił w jego barze drink o nazwie Magnolia, barman nie znając ani jego składników ani proporcji, zaryzykował i stworzył nieznany, inny koktajl nazywając go bardzo podobnie do Magnolii, a mianowicie Margarita, co z języka hiszpańskiego oznacza stokrotkę. Drink tak zasmakował klientowi, że rozsławił go wśród innych klientów baru Moralesa, a inne meksykańskie bary, które pozazdrościły mu sławy, również zaczęły podawać u siebie Margaritę i w ten sposób rozpoczęła się jej popularność, trwająca aż do dziś.

Obecnie Margarita jest już podstawowym long drinkiem we wszystkich barach. Jej wykonanie nie jest zbyt skomplikowane i z powodzeniem, zaopatrując się w odpowiednie składniki, można wykonać ją samodzielnie w domu.

Do wykonania klasycznej Margarity

20 ml Triple Sec,
40 ml Tequili,
40 ml soku z cytryny,
szczypta soli oraz cytryna.

Wykonanie drinka rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania samej szklanki. Należy zamoczyć jej brzegi w wyciśniętym soku z cytryny, a następnie obtoczyć je w cukrze, tworząc w ten sposób oryginalną i łatwą do wykonania dekorację.

Wszystkie potrzebne do wykonania Margarity składniki należy wymieszać w shakerze z dodatkiem lodu, aby całość dobrze się połączyła i schłodziła. Następnie ostrożnie, aby nie zniszczyć dekoracji, należy przelać napój do szklanki, dodać dużą ilość lodu i ozdobić szklankę plasterkiem limonki, cytryny lub pomarańczy,

Znacie inny przepis na Margaritę? Podzielcie się nim w komentarzu

Poprzedni artykułCappucino – przepis
Następny artykułWściekły Pies – drink
Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zachowywać się w toalecie damskiej?

Będąc w pracy, chcąc nie chcąc przebywamy długie godziny z innymi ludźmi w jednym pomieszczeniu. Dzielimy z nimi przestrzeń, korzystamy wspólnie z mebli, windy, akcesoriów, pomieszczeń wspólnych - w tym również z toalety. Jak należy korzystać ze wspólnej łazienki, aby nie stać się utrapieniem dla pozostałych pracowników?

Kosmetyki naturalne – substancje zapachowe

Środki zapachowe dodawane są praktycznie do każdego rodzaju kosmetyków. Jak sama nazwa wskazuje – mają nadać przyjemny zapach produktowi i zachęcić do jego używania. Niektóre substancje czynne, które znajdziemy w składzie różnego rodzaju kosmetyków, są bezwonne, inne mają wręcz nieprzyjemny zapach.

Zobacz też

Prawo a fotografowanie ludzi – wykorzystanie wizerunku bez zgody osoby

W dzisiejszych czasach, w dobie aparatów cyfrowych, telefonów wyposażonymi w aparaty dysponujące 12 milionami pikseli bardzo dużo fotografujemy. Każdego dnia powstają setki tysięcy, jeśli nie miliony zdjęć. Na części z nich pojawiają się zapewne ludzie. Jak to jest wykorzystaniem ich wizerunku? Warto się nad tym przez chwilę zastanowić, ponieważ sam fakt, że jesteśmy autorami zdjęcia, jeszcze nie daje nam prawa do dysponowania zdjęciem w wizerunkiem danej osoby w nieograniczonym zakresie.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: