Pinacolada - drink

Drinki    
ocena

Pinacolada jest drinkiem, który w powstał przez przypadek, za sprawą pewnego Hiszpana pracującego w hotelu. Drink, serwowany do tej pory w łupinie kokosa jako koktajl z mleczka kokosowego, malibu i rumu, musiał zostać nieco zmodyfikowany, kiedy dostawcy potrzebnych składników zorganizowali strajk.

Pinacolada - drink

flickr.com

Zdesperowany pracownik hotelu, aby nie stracić klientów i nie pozbawić hotelu renomy postanowił nieco go zmienić, dodając do niego sok z ananasa. Drink został podany, zamiast w łupinie kokosa, w wydrążonej skórce z ananasa. Drink ten zyskał tak dużą popularność, że pomimo sytuacji w której powstał, stał się doskonałym i bardzo lubianym koktajlem, a historia jego powstania została zepchnięta na dalszy plan i niemal zapomniana.

Do wykonania Pinacolady samodzielnie w domu

Będzie potrzebne:

50 ml soku ananasowego,
40 ml białego rumu,
10 ml mleczka kokosowego,
50 ml likieru kokosowego,
kawałek ananasa do drinka i do dekoracji,
kostki lodu – dobrze, jeżeli przygotujemy również trochę lodu kruszonego.

W pierwszej kolejności należy wrzucić do blendera sok z ananasa, rum, likier kokosowy i kostki lodu. Całość dokładnie mieszamy. Następnie dorzucamy do tego niewielkie cząsteczki ananasa i wszystko dokładnie miksujemy, aż do uzyskania gładkiego napoju o konsystencji kremu. Następnie, pod sam koniec, dodajemy do koktajlu mleczko kokosowe.

Tak przygotowany drink doskonale prezentuje się w egzotycznie udekorowanych szklankach, koniecznie z kawałkiem ananasa umieszczonym na jej brzegu. Ponadto, pijąc drinka poza domem, w bardziej ekskluzywnych miejscach niż zwykły klub czy bar, drink ten, choć w zdecydowanie wyższej cenie, podawany jest właśnie w wydrążonej łupinie ananasa, co nadaje mu wyjątkowy klimat i charakter.

Znacie inny przepis na Pinacoladę? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy