Sex on the Beach - drink

Drinki    
ocena

Sex on the Beach to drink popularny głównie wśród pań, drinków. Należy on do grupy koktajli alkoholowych typu long drink, ze względu na masę dodatków i wielość składników, które go tworzą.

Sex on the Beach - drink

photoxpress.com

Do jego wykonania, jak zresztą do większości drinków, niezaprzeczalnie potrzebny jest shaker i duża ilość lodu. Aby samodzielnie przyrządzić Sex on the Beach

Będzie potrzebne:

25 ml wódki,
15 ml likieru kokosowego,
15 ml wódki lub likieru brzoskwiniowego,
40 ml soku pomarańczowego (doskonale będzie smakował świeżo wyciskany sok z owoców pomarańczy),
40 ml soku żurawinowego,
wysoka szklanka (nawet do 350 ml),
duża ilość lodu oraz limonka lub cytryna.

Wszystkie składniki, poza limonką lub cytryną, należy przelać do shakera, dodać dużą ilość lodu i mocno wstrząsnąć, aby składniki dobrze się wymieszały i schłodziły. Do przygotowanej na drinka szklanki również należy wrzucić kilka dużych kostek lodu, następnie przelać całość z shakera, a szklankę udekorować ćwiartką limonki lub cytryny nabijając ją na brzegi naczynia.

Przedstawiony powyżej przepis na Sex on the Beach to podstawowa i najbardziej znana wersja tego drinka. Jednak jak to zwykle bywa, w miarę potrzeby powstawały jej inne odmiany. W jednej z nich zamiast soku pomarańczowego do drinka dodaje się sok ananasowy, a drink jest wtedy nazywany Modern Sex on the Beach. Ponadto, jak we wszystkich barach, istnieją również wersje bezalkoholowe tego drinka i nazywane są w zależności od miejsca, w którym jest podawany, Safe Sex on the Beach lub Virgins on the Beach.

Znacie inny przepis na Sex on the Beach? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy