Słodkie drinki - przepisy

Drinki    
ocena

Jeśli wierzyć stereotypom, słodkie drinki są dla kobiet. Jednak to nie do końca prawda. Słodkich drinków jest mniej niż tych wytrawnych, cieszą się jednak ogromną i niesłabnącą popularnością. Poniżej kilka przepisów na mniej popularne, słodkie drinki. Co ciekawe – nie zawsze zrobione ze słodkich alkoholi.

Słodkie drinki - przepisy

photoxpress.com

Kobiecym drinkiem z klasą jest Coco Chanel. Coco kojarzy się ze słynnym krótkim żakietem, Paryżem, perłami. Poza tym w smaku jest słodki i kremowy. Składa się z:

- 20 ml ginu,
- 20 ml likieru kawowego (nie musi to być Kahlua),
- 40 ml śmietanki.

Składniki można wlać na lód lub wymieszać w shakerze i dopiero potem przelać do szklanki. Drinka należy podawać w szklance typu old fashioned.

Bardzo słodkim drinkiem, zmysłowo podawanym w kieliszku do szampana, jest Francuski Pocałunek. Już nazwa sugeruje jak bardzo jest słodki i damski, a przy tym… mocny. French Kiss składa się z:

- 40 ml wódki,
- 40 ml likieru malinowego (uwaga, nie soku!),
- 20 ml likieru pomarańczowego.

Do ozdobienia tego drinka często używana jest malina, wiśnia lub bita śmietana. Aby zrobić drinka, należy po prostu wlać składniki do kieliszka, na jedną kostkę lodu.

Kolejnym kremowym drinkiem, trochę zaskakującym, jest drink o nazwie Brzoskwinie w śmietanie. Do ich zrobienia niezbędny jest shaker. Do shakera wlewamy:

- 30 ml likieru irish cream (np. Baileys),
- 30 ml wódki brzoskwiniowej,
- odrobinę śmietanki.

Składniki po wymieszaniu wlewamy do szklanki typu long. Można dodać trochę gazowanej wody mineralnej i lód.

Drinkiem shakerowanym jest również Aksamitny Pocałunek. Aby zrobić Velvet Kiss, należy wlać do shakera:

- 30 ml ginu,
- 15 ml likieru bananowego,
- 15 ml likieru ananasowego,
- 30 ml śmietanki.

Składniki shakerujemy z lodem, a następnie przelewamy do szklanki typu long. Velvet Kiss to drink słodki i kremowy, ale dość mocny.

Słodkie drinki są smaczne, ale pijąc je nie wolno zapominać, że bardzo często są mocne. Dużo łatwiej upić się słodkim, kremowym drinkiem niż tym wytrawnym i wyraźnie alkoholowym w smaku. Powyższe drinki nie są najpopularniejszymi słodkimi drinkami, ale celowo chciałam zaproponować coś mniej znanego, a równie interesującego.

Czy znacie inne przepisy na słodkie drinki? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy