Tequila Sunrise - drink

Drinki    
ocena

Drink Tequila Sunrise to kolejny alkoholowy koktajl, z którego powstaniem łączy się zabawna i nieco nieprawdopodobna historia.

Tequila Sunrise - drink

photoxpress.com

Wszystko miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, a za jego twórcę uważany jest pewien amerykański barman, który został złapany przez swojego szefa i właściciela baru na piciu alkoholu w czasie pracy. Młody barman próbując nieco załagodzić sytuację, broniąc się tłumaczył, że pozostał całą noc w pracy, aby zaczekać tam na wschód słońca, który widoczny był zza baru i móc w tym czasie stworzyć drink, który swoimi kolorami oddawałby kolory, które pojawiają się na niebie właśnie podczas wschodu słońca.

I choć nie wiadomo, jak skończyła się ta historia, czy właściciel baru wierzył swojemu podwładnemu, jedno jednak jest pewne. Drink Tequila Sunrise rzeczywiście swoją barwą zbliżony jest do nieba o wschodzie słońca, smakuje wręcz doskonale i jest jednym z bardziej popularnych i najbardziej lubianych przez Amerykanów drinków.

Do jego wykonania

Będzie potrzebne:

10 ml grenadiny,
40 ml tequili,
100 ml soku pomarańczowego (najlepiej smakuje ten świeżo wyciskany z owoców),
kostki lodu,
cytrynę, limonkę lub pomarańczę do dekoracji.

Ponadto należy przygotować wysoką, stosunkowo wąską szklankę, w takich bowiem podaje się tradycyjnie tego drinka.

Wszystkie składniki, poza owocami, należy wrzucić do shakera i mocno wstrząsnąć, aż całość dobrze się wymiesza i ochłodzi lodem. Tak przygotowany koktajl należy przelać do szklanek, dodać jeszcze kilak kostek lodu, a  brzegi naczyń udekorować plasterkami lub ćwiartkami owoców limonki lub pomarańczy.

Ciekawą i ważną informacją dotyczącą tego drinka jest fakt, że nie należy pić go przez słomkę, uważane jest to bowiem za dużą gafę.

Znacie inny przepis na Tequilę Sunrise? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy