Wściekły Pies - drink

Drinki    
ocena

Wściekły pies to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej zamawianych w klubach i barach drinków. Zalicza się on do tzw. shotów

Wściekły Pies - drink

photoxpress.com

Wściekły pies, bardzo smaczny, oryginalny i obok kamikadze, jeden z bardziej popularnych shotów. Do jego wykonania, zarówno w warunkach domowych, jak i w każdym barze

Będzie potrzebne:

18 ml wódki, gęsty sok malinowy, kilka kropel tabasco, szczypta pieprzu.

Cały sekret w przyrządzeniu wściekłego psa polega na wlaniu do kieliszków poszczególnych składników w odpowiedniej kolejności i z odpowiednią precyzją.

Wbrew pozorom i pomimo wielu przepisów, mówiących o tym, aby najpierw wlać do kieliszka sok malinowy, a później delikatnie wlewać wódkę, najlepiej łyżeczkami, aby się nie wymieszała z sokiem, istnieje inny, bardziej profesjonalny i właściwy sposób przyrządzenia tego drinka. Do kieliszka wlewamy w pierwszej kolejności wódkę, pozostawiając nieco miejsca na sok, następnie wlewamy sok po ściankach, delikatnie przechylając kieliszek. Dzięki dużej różnicy gęstości i konsystencji obu cieczy, odpowiednio wlane nie wymieszają się ze sobą, a sok osiądzie na dnie kieliszka. Następnie należy wpuścić do kieliszka kilka kropel tabasco (około 3) i całość posypać z wierzchu szczyptą drobno mielonego pieprzu.

Tak przygotowany drink pije się w całości, jednym łykiem. Nie należy go popijać. Wbrew pozorom, pomimo niebezpiecznie brzmiącej mieszanki tabasco, pieprzu i wódki, całość ostrego smaku niemal w całości jest zabijane przez znajdujący się na samym dnie i wypijany na samym końcu sok malinowy, który dodaje słodyczy.

Znacie inny przepis na Wściekłego Psa? Podzielcie się nim w komentarzu.

OCENA
3.82
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy