Dziecko Angina u dzieci - objawy

Angina u dzieci – objawy

-

Objawy podobne do tych, jakie pojawiają się w przypadku anginy, mogą być symptomem innego rodzaju infekcji czy choroby. Ból gardła może być spowodowany niekoniecznie bakteriami, jak dzieje się to zazwyczaj w przypadku anginy, ale działaniem wirusa. Wówczas leczenie przebiega zupełnie inaczej.

Bóle gardła, przeziębienie, gorączka są dość powszechnymi problemami. Czasem trudno postawić jednoznaczną diagnozę, szczególnie na początku choroby. W przypadku zachorowania o podłożu wirusowym leczenie przebiega objawowo, czyli koncentruje się na tym, by pacjentowi ułatwić zmaganie się z chorobą i sprawić, aby poczuł się lepiej. Tak dzieje się na przykład w przypadku mononukleozy.

Kiedy mamy do czynienia z chorobą o podłożu bakteryjnym, koniecznie trzeba podać leki i to jak najszybciej. Zazwyczaj pacjentowi przepisuje się wówczas antybiotyki. Szybka reakcja jest ważna, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom, które mogą się pojawić po przebyciu anginy. Dzieje się tak dlatego, ze bakterie są o dużo groźniejsze dla naszego organizmu, mogą się uodpornić na działanie leków, powodując tym samym dalsze komplikacje.

Angina, której źródłem jest pojawienie się bakterii w organizmie, przebiega gwałtowniej niż wirusowe zapalenie gardła. Towarzyszy jej obrzęk i ból gardła, wysoka gorączka, która może nawet przekroczyć 40oC, wyczerpanie organizmu oraz ból głowy.

U dzieci angina może przebiegać inaczej, w zależności od ich wieku. Zazwyczaj pierwszym objawem jest ból gardła, choć nie zawsze, ponieważ u młodszych dzieci może objawić się bólem brzucha i wymiotami.

Występowanie anginy u dzieci wiąże się z powiększeniem migdałków. Dzieci odczuwają ból podczas jedzenia, problemów dostarcza im połykanie. Mogą też cierpieć z powodu bólu kości i stawów. Dzieci chorujące na anginę będą też tracić apetyt i odczuwać duże zmęczenie.

Poza leczeniem antybiotykami, które zostaną odpowiednio dobrane w zależności od stadium choroby, zaleca się dużą ilość snu i odpoczynku, aby organizm mógł się szybko zregenerować po walce z chorobą.

Nigdy nie należy lekceważyć pierwszych objawów anginy. Zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci, może ona prowadzić do poważnych powikłań, dlatego lepiej udać się do lekarza, kiedy tylko zauważymy u swojego dziecka któryś z symptomów anginy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułAngina – leczenie
Następny artykułSavoir-vivre w pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lamblioza – przyczyny, objawy, leczenie

Lamblioza jest chorobą wywoływaną przez pasożyt zwany Giardią lamblią. Stąd też spotkać się można z określeniem tej choroby – giardioza. Liczba zachorowań na lambliozę wzrasta w okresie letnim. Szczególnie są one dość popularne wśród dzieci, zwłaszcza tych, które z powodu miejsca zamieszkania - np. ubogie dzielnice, małe miejscowości; złych warunków socjoekonomicznych w rodzinie; niskiej wiedzy dotyczącej konieczności dbania o higienę osobistą, nie przestrzegają jej należycie.

Jak, czym karmić szczeniaka?

Nabywając szczeniaka należy przede wszystkim dowiedzieć się od hodowcy poprzedniego opiekuna czy pracowników schroniska, czym piesek był wcześniej karmiony. Jest to bardzo istotne, by nie zmieniać od razu po trafieniu pieska do nowego domu jego diety.

Zobacz też

Szpotawe kolana – leczenie

Szpotawe kolana to wada nóg, która polegana tym, że podudzie ustawione jest pod kątem otwartem w stosunku do ud. To wszystko daje nam kształt litery O. Do powstania tego defektu przyczynia się krzywica, która tak często występuje u dzieci.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: