Dziecko Jak nauczyć dzieci żyć ze zwierzętami w domu?

Jak nauczyć dzieci żyć ze zwierzętami w domu?

-

Zanim zdecydujesz się na zakup zwierzęcia weź pod uwagę kilka rzeczy, które pomogą ci w podjęciu decyzji. Najpierw dobrze jest wykonać testy, które pomogą wykluczyć ewentualną alergię na zwierzęca sierść. Pomoże to uniknąć późniejszych problemów, kiedy zwierzę będzie już w domu, a u dziecka wystąpi alergia. Dzieci przeżywają rozstanie bardzo ciężko, szczególnie, kiedy może im się wydawać, ze dochodzi do niego z ich własnej winy.

Wybierz odpowiednie zwierzę dla swojego dziecka. Weź pod uwagę wiek dziecka i jego możliwości. Koty i psy najbardziej rozwijają wrażliwość i poczucie obowiązku, jeżeli jednak dziecko jest za małe by się nimi zajmować, zdecyduj się na zwierzątko nie wymagające intensywnej opieki, a które też zacznie wykształcać w dziecku odpowiednią postawę i poczucie odpowiedzialności.
Dziecko musi rozmieć, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko zabawa, ale też obowiązki. Porozmawiaj z nim wcześniej i zaznacz, jakiego rodzaju odpowiedzialność wiąże się z posiadaniem zwierzaka w domu tak, aby zrozumiało ono zakres swoich obowiązków i wagę roztoczenia opieki nad istotą słabszą i zależną od nas.

Uwaga!

Pokaż dziecku w jaki sposób dobrze opiekować się zwierzęciem, jak je karmić, jak otoczyć troską i uczuciem. Dzieci będą obserwować rodziców i uczyć się spełniania swoich obowiązków. Jeśli dobrze przygotujemy dzieci na przyjęcie zwierzęcia i wybierzemy odpowiedni jego gatunek w zależności od możliwości naszych najmłodszych, będziemy czerpać wiele korzyści z jego obecności w domu. Dzieci uczą się odpowiedzialności za istotę słabszą, opieki oraz troski. Dojrzewają emocjonalnie. Zwierzęta sprawiają, że dzieci otwierają się, łatwiej mówią o emocjach, wyczuwają potrzeby innych. Czują się też bezpieczniej.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Poprzedni artykułJak uniknąć kaca?
Następny artykułJak pokochać swoje ciało?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Leczenie reumatyzmu

Pod hasłem reumatyzm kryje się więcej niż jedna choroba. Choroby reumatyczne mogą mieć różne przyczyny, nie zawsze znane i różnie się objawiać. Jak leczyć schorzenia reumatyczne?

Jaka kara za brak książeczki sanepidowskiej?

Żeby zostać zatrudnionym w branży gastronomicznej, trzeba posiadać książeczkę sanepidowską – BŁĄD! Już od 2008 roku nie jest ona wymagana.

Zobacz też

Muffinki orzechowe – przepis

Muffinki to puszyste babeczki pieczone w specjalnych papierowych foremkach zwanych papilotkami. Do Polski przywędrowały z krajów zachodniej Europy, robiąc niesamowitą karierę swym charakterystycznym kształtem, różnorodnym smakiem i dowolnością w tworzeniu nowych przepisów.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: