Jak podróżować z niemowlakiem?

Dziecko    
ocena

Podróże i wakacje z niemowlakiem mogą być chwilami pozytywnie spędzanymi. Trzeba tylko cały czas brać pod uwagę, że maluszek raczej nie będzie swobodnie się przemieszczał na obu nogach. W takiej sytuacji koniecznie należy zadbać o wiele szczegółów wyprawy.

Jak podróżować z niemowlakiem?

photoxpress.com

Aby gdziekolwiek spędzić wakacje, trzeba najpierw dojechać na miejsce wypoczynku. Tu może pojawić się pierwsza przeszkoda. Najwygodniej dla rodziców byłoby, gdyby maluch przespał większość trasy. W przeciwnym razie może marudzić, wiercić się i próbować wyjść na przykład z fotelika samochodowego. Dobrze jest mieć wtedy pod ręką jakąś zabawkę, książeczkę bądź nagrania bajek czytanych na CD, do posłuchania w odtwarzaczu samochodowym. Malucha trzeba zagadywać i śpiewać mu. O ile w pociągu można się przejść i choć trochę poruszać, o tyle samochód krępuje ruchy. Trzeba wtedy robić liczne postoje. Gdy w końcu dotrzemy do miejsca podróży, robimy wszystko, aby zapewnić niemowlakowi bezpieczny pobyt.

dziecko w podróżyFot. photoxpress.com

W miejscu, do którego przyjeżdżamy na wakacje, trzeba zamontować, zabrane ze sobą z domu, blokady do gniazdek elektrycznych, zabezpieczenia na kanty mebli i do szuflad. Pierwsze chwile w wynajętej kwaterze lub w innym miejscu spędzania wakacji, należy poświęcić na gruntowne wyłapanie wszelkich niebezpieczeństw, na przykład kabli na wyciągnięcie dziecięcej ręki. Gdy maluch raczkuje, trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się podłodze, przede wszystkim, czy nie ma w drewnianej wystających drzazg lub innych niebezpiecznych elementów. Czajnik na wyposażeniu pokoju musi stać wysoko, poza zasięgiem ręki malucha, tak samo zresztą jak kabel od niego odchodzący. Sprytnemu niemowlakowi należy odciąć drogę ucieczki na korytarz, zamykając drzwi.

Pobyt nad wodą wymaga szczególnej czujności, nie tylko smarowania kremem z wysokim filtrem. Gdy rozkładamy się na plaży, w pierwszej kolejności zbieramy nawet małe śmieci (maluch z pewnością chętnie włożyłby je do buzi), pamiętamy o wiaderkach i foremkach, aby zająć malucha. Nigdy nie wolno spuszczać z niego wzroku! Aby dziecko mogło sobie odpocząć lub się zdrzemnąć, można rozłożyć specjalny namiocik. Będzie on świetną osłoną przed słońcem.

UWAGA!

Podstawowym wyposażeniem do chodzenia po górach z niemowlakiem jest dobrej jakości nosidło. Powinno być nie tylko bezpieczne, ale też wygodne, również w trakcie drzemki. Dobrze jest nosić ze sobą karimatę na wypadek postoju i odpoczynku.

Macie inne złote rady dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy

Jak ubrać dziecko do szkoły?

Jak ubrać dziecko do szkoły?

Sabina Maćkowicz

Jak otulać noworodka?

Jak otulać noworodka?

Anna Chmielewska

ADHD u dzieci

ADHD u dzieci

Katarzyna Matczuk

Angina u dzieci - objawy

Angina u dzieci - objawy

Łukasz Janecki