Jak przechowywać mleko matki?

Dziecko    
ocena

Czy można bezpiecznie przechować mleko matki, bez obawy przed utratą jego cennych właściwości? Stosując się do rad specjalistów, możemy mrozić lub magazynować w lodówce pokarm, który zachowa wachlarz wszystkich pierwiastków.

Jak przechowywać mleko matki?

sxc.hu

Mleko matki to najcenniejszy dar, jaki może ona ofiarować swojemu dziecku. Decydując się na karmienie piersią, zobowiązujemy się do przebywania z naszą pociechą przez 24 godziny na dobę. Kiedy jednak idziemy na zakupy, chcemy wyjść bez dziecka, lub wracamy do pracy, choćby na ułamek etatu, pojawia się problem karmienia. Odciąganie pokarmu i gromadzenie go, umożliwia podawanie dziecku mleka matki, nawet gdy jej nie ma.

Funkcjonalne laktatory dostępne na rynku umożliwiają utrzymanie laktacji, nawet w czasie powrotu do pracy. Specjalne pojemniki, które umożliwiają magazynowanie pokarmu, zachowują jego właściwości i nie mają negatywnego wpływu na dziecko. Do laktatorów, często dołączane są także torby - lodówki, które umożliwiają dyskretne przechowanie i transport pokarmu.

Mleko matki w temperaturze pokojowej może stać najwięcej 12 godzin. Czas ten dwukrotnie wydłuża się, gdy pokarm przechowywany jest w torbie-lodówce. Kuchenna lodówka umożliwia przechowanie mleka matki przez 2-5 dni. Zamrażalnik w standardowej lodówko-zamrażalce może zachować zdatność do spożywania przez 2 tygodnie. Co ciekawe profesjonalne zamrażarki, które chłodzą na bardzo niskie temperatury umożliwiają przechowanie mleka matki nawet przez 6 miesięcy, co jednak nie jest wskazane, gdyż skład pokarmu zmienia się wraz ze zmianą potrzeb żywieniowych naszego dziecka, dlatego podawanie mu mleka sprzed dwóch miesięcy, nie jest wskazane.

UWAGA!

Mleko przechowujemy w specjalnych pojemnikach, przygotowanych do tego celu. Kiedy schłodzony lub zamrożony pokarm chcemy podać dziecku, należy ogrzać go ciepłą wodą. Zawsze warto pamiętać o tym, że najpierw pokarm rozmrażamy, a dopiero potem podgrzewamy. Nigdy też nie wolno dwa razy zamrażać tego samego mleka, nie można go też podgrzewać w mikrofali.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy