Dziecko Jak przechowywać mleko matki?

Jak przechowywać mleko matki?

-

Mleko matki to najcenniejszy dar, jaki może ona ofiarować swojemu dziecku. Decydując się na karmienie piersią, zobowiązujemy się do przebywania z naszą pociechą przez 24 godziny na dobę. Kiedy jednak idziemy na zakupy, chcemy wyjść bez dziecka, lub wracamy do pracy, choćby na ułamek etatu, pojawia się problem karmienia. Odciąganie pokarmu i gromadzenie go, umożliwia podawanie dziecku mleka matki, nawet gdy jej nie ma.

Funkcjonalne laktatory dostępne na rynku umożliwiają utrzymanie laktacji, nawet w czasie powrotu do pracy. Specjalne pojemniki, które umożliwiają magazynowanie pokarmu, zachowują jego właściwości i nie mają negatywnego wpływu na dziecko. Do laktatorów, często dołączane są także torby – lodówki, które umożliwiają dyskretne przechowanie i transport pokarmu.

Mleko matki w temperaturze pokojowej może stać najwięcej 12 godzin. Czas ten dwukrotnie wydłuża się, gdy pokarm przechowywany jest w torbie-lodówce. Kuchenna lodówka umożliwia przechowanie mleka matki przez 2-5 dni. Zamrażalnik w standardowej lodówko-zamrażalce może zachować zdatność do spożywania przez 2 tygodnie. Co ciekawe profesjonalne zamrażarki, które chłodzą na bardzo niskie temperatury umożliwiają przechowanie mleka matki nawet przez 6 miesięcy, co jednak nie jest wskazane, gdyż skład pokarmu zmienia się wraz ze zmianą potrzeb żywieniowych naszego dziecka, dlatego podawanie mu mleka sprzed dwóch miesięcy, nie jest wskazane.

Uwaga!

Mleko przechowujemy w specjalnych pojemnikach, przygotowanych do tego celu. Kiedy schłodzony lub zamrożony pokarm chcemy podać dziecku, należy ogrzać go ciepłą wodą. Zawsze warto pamiętać o tym, że najpierw pokarm rozmrażamy, a dopiero potem podgrzewamy. Nigdy też nie wolno dwa razy zamrażać tego samego mleka, nie można go też podgrzewać w mikrofali.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy Tarot mówi prawdę, czy kłamie?

Sztuka stawiania Tarota jest znana od wieków, a Ci którzy się nią zajmują zwykle uważani są za wróżbitów. Tarot najczęściej jest bowiem wykorzystywany do przewidywania tego, co w przyszłości wydarzy się w naszym życiu. Niektórzy jednak przekonują, że nie należy widzieć w Tarocie jedynie staroświeckiego zabobonu. Czy zatem warto wierzyć w ten rodzaj karcianej zabawy?

Zapalenie płuc – objawy, przebieg

Wśród zapaleń płuc wyróżnia się zapalenia pozaszpitalne i szpitalne. Taki podział uwzględnia warunki sprzyjające zakażeniu oraz rozwojowi choroby. Pozaszpitalne zapalenie płuc jest zwykle efektem zakażenia bakteriami. Często wywołują je: dwoinka zapalenia płuc, Haemophilus influenzae i Mycoplasma pneumoniae, nieco rzadziej gronkowce, Legionella czy bakterie beztlenowe.

Zobacz też

Co zrobić gdy mąż mnie okłamuje?

Kłamstwo zawsze niszczy wzajemne zaufanie. Jeżeli więc złapałaś swojego męża na nieszczerości, z pewnością podejrzewasz go o najgorsze rzeczy. Nie pozwól jednak swojej wyobraźni działać zbyt intensywnie. Być może nie jest aż tak źle, jak się wydaje.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: