Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

Dziecko    
ocena

Dolegliwości i schorzenia, które nie stanowią zagrożenia dla dorosłych, często mogą być groźne dla dziecka. Dziecko nie jest w stanie samodzielnie obronić się przed chorobą, dlatego reagowanie w przypadku nawet zwykłego przeziębienia jest bardzo ważne. Rodzice powinni otoczyć malucha czujną opieką, aby móc w porę zauważyć zachodzące w jego organizmie zmiany.

Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

photoxpress.com

We wczesnym etapie przeziębienia już sam katar ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Pojawiają się również problemy z odżywianiem czy oddychaniem.

Małe dziecko ma bardzo delikatną śluzówkę nosa, dlatego nie należy stosować przyrządów mających pomóc go oczyścić. Sztyfty czy gruszki można stosować w przypadku starszych dzieci, natomiast tym najmniejszym może pomóc regulacja temperatury w pokoju, w którym przebywają. Rodzice powinni dbać o to, by nie było zbyt ciepło lub zbyt zimno; pomieszczenie powinno być odpowiednio nawilżone. Dzięki temu dziecku będzie się lepiej oddychało. 

Inhalacje są świetnym sposobem radzenia sobie z katarem i w ogóle z przeziębieniem. Można użyć w tym celu naparów z szałwii, rumianku czy róży. Zioła możesz też podawać dziecku w formie herbatek. Takie napoje rozgrzeją malucha i pomogą w walce z przeziębieniem oraz uodpornią organizm.

Nie zapominajmy o witaminach w celu zażegnania przeziębienia i wzmocnienia organizmu malucha. Oprócz herbatek ziołowych możemy też podawać dziecku soki i przeciery, szczególnie te zawierające witaminę C. W przypadku kataru nie należy wychodzić z dzieckiem na spacer. Dbajmy o to, by pozostawało w ciepłym pomieszczeniu oraz nie miało styczności z innymi dziećmi.

Dobrym sposobem do walki z katarem malucha są kropelki, które pozwolą w delikatny sposób zaradzić problemowi. Wystarczy wpuścić jedynie kilka kropel soli fizjologicznej do nosa i maluch poczuje się lepiej.

Jeśli katar nie przechodzi lub pojawiają się inne objawy przeziębienia, koniecznie zgłoś się do pediatry. W przypadku małego dziecka nawet niepozorne objawy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Najlepiej wszelkie objawy skonsultować z lekarzem, który doradzi nam, jak postępować z maluchem.

Jak radzicie sobie z katarem u dzieci? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy

Jak ubrać dziecko do szkoły?

Jak ubrać dziecko do szkoły?

Sabina Maćkowicz

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka

Katarzyna Matczuk

ADHD u dzieci

ADHD u dzieci

Katarzyna Matczuk

Angina u dzieci - objawy

Angina u dzieci - objawy

Łukasz Janecki