Dziecko Usypianie dziecka

Usypianie dziecka

-

Wiele mam do największych trudów macierzyństwa zalicza nocne wstawanie. Dziecko, które nie przesypia nocy, zazwyczaj nadrabia zaległości w dzień. Odwrócenie pór snu niekorzystnie wpływa na jego organizm oraz przyczynia się do zmęczenia rodziców, którzy w nocy, zamiast spać opiekują się wypoczętym po dziennych dżemkach maluszkiem. Można uniknąć tego niepotrzebnego zamieszania stosując się do kilku, cennych zasad.

Rutyna na wagę złota
Regularne pory posiłków i snu są niezwykle ważne. Nie powinniśmy zakłócać harmonogramu dnia dziecka, tylko dlatego, że właśnie chcemy zrobić pranie, pójść do sklepu, czy odwiedzić sąsiadkę. Dostosujmy swój rozkład dnia do naszego dziecka. Kiedy karmimy go o tej samej porze, bawimy się z nim, czy chodzimy na spacery w wyznaczonym czasie, dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jego dzień nie będzie nieprzewidywalny.

Regularny tryb życia jest niezwykle ważny. Oczywiście, bywają sytuacje, kiedy musimy nagiąć harmonogram dnia dziecka, starajmy się jednak, aby wahania nie były zbyt gwałtowne, zaś wprowadzanie zmian (ograniczenie liczby dżemek w środku dnia) odbywało się bardzo łagodnie.

Wycisz dziecko przed snem
Kiedy kładziesz dziecko do snu, zadbaj o to, by było ono wyciszone. W tym celu unikaj intensywnych aktywności ruchowych, takich jak bieganie, skakanie bezpośrednio przed snem. Warto kupić maleństwu huśtawkę. Bujanie i kołysanie uspokaja dziecko, być może dlatego, że przez dziewięć miesięcy było ono łagodnie kołysane w brzuchu mamy. Czytanie bajek, nucenie spokojnej melodii, czy przemawianie łagodnym przyciszonym głosem wspaniale uspokaja i zachęca do snu.

Przestrzegaj higieny snu
Codziennie kąp dziecko, przebieraj w czyste śpioszki, wietrz poniszczenie, w którym będzie ono spało oraz utrzymuj w nim optymalną temperaturę. Pamiętaj o tym, aby dziecko miało wywietrzoną i czystą pościel, było czyste, suche i nakarmione. Pokój w nocy powinien być zaciemniony, zaś w dzień osłonięty jedynie przed jaskrawym słońcem. W takich warunkach dziecko z pewnością nie będzie miało kłopotów ze snem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pielęgnacja samochodu

Jeśli chcemy jeździć czystym i dobrze prezentującym się samochodem, musimy wiedzieć, jak odpowiednio dbać o nasze auto. Wizyta w myjni samochodowej nie wystarczy. Należy stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji naszego pojazdu. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla naszego samochodu, które sprawią, że będzie ono zapierać dech w piersi swoim wyglądem i stanem utrzymania?

Akcesoria do stylizacji paznokci

Kilkanaście lat temu, szczególnie w Polsce, malowaliśmy paznokcie tylko jednym kolorem emalii, gdyż ich wybór był ograniczony. W latach 70-tych nastała era lakierów połyskujących w odcieniu perłowym. Wówczas również pojawiły się paznokcie akrylowe, które wtedy nie były, z racji ceny, szeroko dostępne.

Zobacz też

Jak przygotować glebę do sadzenia?

Zanim rozpoczniemy pracę związaną z sadzeniem roślin w naszym nowo powstającym ogrodzie, wcześniej musimy odpowiednio przygotować grunt pod te nasadzenia. Jeżeli mamy do czynienia z terenem, który nie był wcześniej użytkowany, jest zaniedbany lub porośnięty chwastami, np. perzem, niezbędnym zabiegiem jest doprowadzenie gleby do właściwej kultury, jest to warunek konieczny dla prawidłowego rozwoju roślin ozdobnych.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: