Zabawki dla niemowlaka

Dziecko    
ocena

Wybór odpowiedniej zabawki dla niemowlęcia wcale nie jest taki prosty, warto pamiętać o tym, czego unikać, by nie popełnić błędu.

Zabawki dla niemowlaka

sxc.hu

Sklepy przepełnione są bogatą ofertą zabawek i innych produktów dla dzieci w każdej kategorii wiekowej. Często trudno wybrać coś z tak obszernego asortymentu i mieć pewność, że wybrana zabawka będzie odpowiednia dla tak małego dziecka. Jeśli jest to nasze dziecko, wówczas sprawa jest prostsza, wiemy czego ono potrzebuje, w jakim jest wieku i czy już przypadkiem nie ma podobnej zabawki. Jeśli jednak kupujemy zabawkę w prezencie, np. na pierwsze odwiedziny musimy wykazać się prawdziwą wyobraźnią i przenikliwością, aby dobrać coś odpowiedniego i nie popełnić prezentowej gafy.

Praktyczne i bezpieczne
Zabawki, które chcemy kupić niemowlęciu powinny być nie tylko kolorowe i oryginalne. Przede wszystkim należy wybierać produkty bezpieczne z odpowiednimi atestami, wykonane z delikatnych, antyalergicznych materiałów. Małe dziecko ma bardzo delikatną skórę, którą podrażniają nie tylko sztuczne materiały. Jeśli zabawka nie jest antystatyczna i łatwo gromadzi kurz, jak dzieje się w przypadku wielu pluszaków, powinniśmy kupić zabawkę, którą można prać, bez obawy przed zniszczeniem produktu.

Na pewno, zabawki nie powinny mieć, żadnych małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Ofiarowując grzechotkę, warto upewnić się, że jest ona wykonana w technologii, która uniemożliwia wysypanie się grzechoczących kulek.

Co wybrać?
Doskonałym pomysłem są zabawki edukacyjne. Dla niemowląt przeznaczone są specjalne maty edukacyjne, które mają specjalne obszary wykonane z szeszczącego materiału, puchatej materii lub błyszczącą folię, która pełni funkcję lustra. Dobrym pomysłem są także pozytywki podczepiane do maty lub zawieszane nad łóżeczkiem. Nie polecamy podwieszanych pozytywek wykonanych z plastiku. Zdecydowanie lepsze są materiałowe, gdyż spadając na dziecko w nieprzewidzianych okolicznościach, nie wyrządzą mu krzywdy.

Wszelkie grzechotki i gryzaki z pewnością będą bardzo przydatne. Małe dziecko potrafi zająć się grzechotką przez dłuższy czas, ucząc się chwytać zabawkę i wydawać z niej dźwięki. Gryzaki z wodą mogą przynieść ukojenie w czasie ząbkowania. Włożone na chwilę do lodówki wspaniale chłodzą obolałe dziąsła, niosąc błogie ukojenie.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Zabawki, które polecam: http://zabawki-swiata.pl/

~ / 2012-08-21 15:57:02
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy