Ciekawe gry na lekcje angielskiego dla dzieci

Edukacja    
ocena

Gry użyte podczas lekcji języka angielskiego, wnoszą zarówno element zabawy, jak i ekscytacji do nauki. Co więcej, różnorakie zabawy mają wpływ na ogólny rozwój dziecka. Słowo „gry” kojarzą się dziecku ze słowem „zabawa”, co będzie miało swój skutek w skłonności dziecka do powtórek i częstszej nauki języka. Użycie gier na lekcjach może zmienić poglądy dzieci, które wcześniej uważały naukę języka angielskiego za zajęcie nudne i wyczerpujące.

Ciekawe gry na lekcje angielskiego dla dzieci

sxc.hu

Maluchowi będzie zależało na tym, aby grę wygrać za wszelką cenę, nie będzie świadomy, żę uczy się języka. W grach sukces mierzony jest nie tylko dobrą znajomością języka angielskiego, co czyni je tak różnymi od innych zajęć, które używasz podczas lekcji z Twoim dzieckiem.

Podczas waszych wspólnych chwil z językiem angielskim używaj różnych typów gier:

• gry na dobry początek – takie jak wyliczanki czy szybkie rymowanki, które pomogą w opanowaniu przez dziecko płynności w mówieniu.

• gry wymagające aktywności fizycznej i przestrzeni, np. „Simon says”. Dobrze się sprawdzają jeśli chodzi o powtórzenie słownictwa.

• gry z użyciem kart – karty możesz wykonać samodzielnie bądź użyć w tym celu Internetu.

• gry planszowe – są łatwe do wykonania lub do znalezienia w Internecie. Gry planszowe są bardzo lubiane przez dzieci, ale musisz zarezerwować więcej czasu, jeśli planujesz „rundkę z angielskim” przy użyciu gier planszowych. Gry planszowe możesz wykonać tak, aby pasowały do wymagań i potrzeb Twojego dziecka. Świetną zabawą może być wykonanie gry planszowej wspólnie z maluchem!

Jakie znacie gry, które mogą urozmaicić naukę języka angielskiego? Opowiedzcie o nich w komentarzu.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy