Co dzieci robią w przedszkolu?

Edukacja    
ocena

Dziecko spędza w przedszkolu większość dnia. W tym czasie nie tylko bawi się z rówieśnikami, ale również aktywnie uczestniczy w zajęciach ruchowych i edukacyjnych.

Co dzieci robią w przedszkolu?

http://pixabay.com

Każde przedszkole rządzi się swoim rozkładem dnia. Zwykle, gdy dzieci schodzą się w godzinach rannych do przedszkola, najpierw bawią się ze sobą dostępnymi zabawkami, układają puzzle, malują. Gdy grupa przedszkolna będzie już pełna, zazwyczaj dzieci udają się na śniadanie, po którym zaczynają się zajęcia ruchowe. Panie przedszkolanki organizują poranną gimnastykę. W rytm muzyki dzieci starają się naśladować nauczyciela, wykonują skłony, podskoki, śpiewają zabawne piosenki w czasie których pokazują wspomniane części ciała.

W następnej kolejności dzieci uczestniczą w zajęciach, które prowadzi opiekun grupy. Mogą to być: czytanie bajki i odpowiadanie na pytania dotyczące tekstu bądź zajęcia plastyczne, które mają na celu rozwój i usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej, jak również funkcji manualnych, rozwój wyobraźni i kreatywności. Wymieniać można bez końca, bowiem zajęcia prowadzone w przedszkolu mają nie tylko bawić, ale rozwijać dziecko pod każdym względem. Dzieci szczególnie uwielbiają zabawy  „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Kółko graniaste”. Są to jedne z wielu zabaw ruchowych, które odbywają się w przedszkolu. Gdy tylko pogoda dopisuje dzieci często są zabierane na spacery, wycieczki czy po prostu na przedszkolny plac zabaw, aby mogły pobawić się na świeżym powietrzu.

W godzinach południowych jest pora obiadowa, po której dzieci udają się na krótką drzemkę. Zwykle trwa ona około godziny. Dzieci w tym czasie mogą odpocząć, nabrać sił do zabawy, a gdy się obudzą mają czas na samodzielną zabawę z rówieśnikami. Później dzieci bawią się razem z opiekunem. W zależności od planu dnia  i organizacji zajęć przez nauczyciela dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i zabawach, które trwają do czasu przyjścia rodziców.

Dzieci uczestniczą w czasie pobytu w przedszkolu w wielu zajęciach. Uczą się podstaw, które przygotowują je do edukacji szkolnej, rozwijają swoje zdolności i wyobraźnię. Dzięki zajęciom ruchowym powiększają świadomość swojego ciała, jak również zwiększają koordynację i sprawność fizyczną. Pobyt w przedszkolu zapewnia dziecku nie tylko rozwój życia towarzyskiego, ale przede wszystkim kształtuje oraz usprawnia jego umiejętności.

Co myślcie o wysyłaniu dzieci do przedszkola? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy