Co to jest certyfikat z angielskiego, co daje?

Edukacja    
ocena

Certyfikaty językowe są gwarancją na to, na jakim poziomie znajomości języka się znajdujemy. Jednymi z najważniejszych certyfikatów, które możemy uzyskać pochodzą z egzaminów Cambridge. Są one respektowane zarówno w środowiskach akademickich jak biznesowych.

Co to jest certyfikat z angielskiego, co daje?

sxc.hu

Wyróżniamy trzy rodzaje świadectw, które udokumentują naszą wiedzę z języka angielskiego :

FCE – First Certificite in English – certyfikat potwierdzający, że jesteśmy w posiadaniu podstawowej wiedzy z języka angielskiego.

CAE – Certificate in Advanced English – certyfikat potwierdzający, że jesteśmy na poziomie średnio zaawansowanym , jeśli chodzi o język angielski.

CPE – Certificate of Proficiency in English – który zaświadczy, że władamy językiem angielskim w stopniu zaawansowanym.

To już niemal oczywiste, że chcąc zdobyć dobrze płatną pracę w kraju, znajomość angielskiego jest sprawą niezbędną. Będąc w posiadaniu certyfikatu Cambridge będziemy w stanie udokumentować naszą znajomość języka angielskiego. Niektórzy pracodawcy przeprowadzają własne testy, które mają za zadanie sprawdzić nasz poziom języka: rozmowa wstępna w języku obcym, przetłumaczenie jakiegoś tekstu na język ojczysty itp.

Legitymując naszą znajomość certyfikatem, być może będziemy zwolnieni z tych „nieprzyjemności”; co więcej, certyfikaty Cambridge rozpoznawalne są w całej Europie co umożliwia nam podjęcie pracy poza granicami kraju. Certyfikaty ważne są bezterminowo – nie ma więc obawy, że będziemy musieli zdawać kolejne testy za parę lat.

UWAGA!

Z kolei, jeśli jesteś studentem i masz certyfikat językowy, możesz ubiegać się o zwolnienie z obowiązującego Cię lektoratu z języka, w którym zdawałeś egzaminy. To samo dotyczy maturzystów. Jeśli jesteś maturzystą, a zdobędziesz certyfikat znajomości języka, być może uprawni Cię to do zwolnienia z matury z języka obcego.

Czy macie certyfikat językowy? Na jakim poziomie zdawaliście, czy było trudno? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy