Co włożyć do plecaka pierwszoklasisty?

Edukacja    
ocena

Na pewno książki i zeszyty potrzebne dziecku w danym dniu. Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, aby w plecaku dziecka znajdowały się tylko niezbędne elementarze, a to dlatego, by plecak nie był zbyt ciężki. Równie ważny jest piórnik, w którym powinny się znajdować wszystkie potrzebne przybory – długopisy, ołówek, flamastry itp. Warto do kieszonki zapakować dziecku paczkę chusteczek higienicznych, jak również nawilżające chusteczki odświeżające – zawsze mogą się przydać.

Jeżeli dziecko w danym dniu będzie miało zajęcia WF konieczne jest zapakowanie odpowiedniego stroju, jak również butów na przebranie zaraz po przyjściu do szkoły. W oddzielnej przegródce powinno się znaleźć drugie śniadanie w plastikowym pudełku, jak również coś do picia. Jeżeli dziecko cierpi na jakąś chorobę i wymaga stosowania w szkole leków, wolną kieszonkę w porozumieniu z dzieckiem przeznaczmy na lekarstwa.

Pierwsze dni w szkole będą dla dziecka szczególnie trudne, będzie potrzebowało czasu, żeby się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu, dlatego warto pozwolić malcowi zabrać ze sobą ulubioną maskotkę, która będzie dla niego wsparciem i pomoże przetrwać ciężkie chwile. Bardzo miłym gestem będzie dołączenie do drugiego śniadania liściku niespodzianki ze słowami zapewniającymi o miłości i wsparciu.

Plecak dziecka, które chodzi do pierwszej klasy, powinien być proporcjonalny wielkością jak i masą do jego ciała. Nie może być zbyt ciężki, gdyż będzie miał negatywny wpływ na postawę dziecka, co w konsekwencji może doprowadzić do różnych wad. Oprócz obowiązkowych książek i przyborów, warto schować do niego coś miłego, co doda dziecku sił w trudniejszym momencie dnia i dodatkowo zmotywuje do działania.

Dodalibyście coś do naszej listy? Jeśli o czymś zapomnieliśmy, to koniecznie dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy

Zabawy plastyczne dla dzieci

Zabawy plastyczne dla dzieci

Agnieszka Gradowska

Case study - co to, na czym polega?

Case study - co to, na czym polega?

Katarzyna Aleksandrzak

Cel szkolenia BHP

Cel szkolenia BHP

Katarzyna Aleksandrzak