Czy studia podyplomowe są potrzebne?

Edukacja    
ocena

Dokształcanie się, zdobywanie nowej wiedzy stanowi podstawę samodoskonalenia. Czy warto uczestniczyć w certyfikowanych kursach i studiach dokształcających?

Czy studia podyplomowe są potrzebne?

sxc.hu

Kierując swoją ścieżką kariery staramy się podejmować decyzje, które pomogą nam wspiąć się wyżej po szczeblach zawodowego awansu. W procesie tym niezwykle ważne są szkolenia i kursy aktualizujące bądź precyzujące naszą wiedzę. Pracodawca zazwyczaj chce mieć udokumentowane uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach edukacyjnych, w postaci certyfikatu, świadectwa lub dyplomu.

Jedną z form zdobywania wiedzy są studia podyplomowe. Ubiegając się o wymarzone stanowisko, możemy wyróżnić się spośród innych kandydatów z wyższym wykształceniem, dyplomem ukończenia studiów podyplomowych. Są one niewątpliwym atutem, ponieważ dowodzą, jak jesteśmy ambitni, pokazują chęć kształcenia, dbałość o karierę i edukację. Kończąc studia podyplomowe stawiamy kropkę nad naszym edukacyjnym „i”.

Niewątpliwą zaletą studiów podyplomowych jest zdobycie precyzyjnej wiedzy z wąskiej dziedziny tematycznej. W ten sposób możemy doprecyzować naszą wiedzę w danej dziedzinie lub zdobyć zupełnie nowe kwalifikacje z zupełnie nowej dziedziny.

Wadą studiów podyplomowych jest dosyć wysoki koszt czesnego. Wiele firm jednakże korzysta z unijnych programów dotacyjnych, które umożliwiają uzyskanie funduszy na doszkalanie pracowników. Warto zapytać, zatem pracodawcę o możliwość uczestnictwa w tego typu programie.

Osoby, które chcą rozwijać swoją karierę naukową bardzo często po uzyskaniu magisterium decydują się na studia podyplomowe, zanim przystąpią do egzaminu na studia doktoranckie. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku, gdy katedra, w której chcemy robić doktorat ma wielu kandydatów. Studia podyplomowe stanowią atut w postępowaniu rekrutacyjnym.

UWAGA!

Warto także pamiętać, że roczne studia podyplomowe odbywają się w trybie zaocznym, dzięki czemu możemy pogodzić je z pracą.

Jakie jest Wasze zdanie na temat studiów podyplomowych? Wybralibyście się na takie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =