Czym się kierować przy wyborze zagranicznego kursu językowego?

Edukacja    
ocena

Kursy zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, wybierając właśnie taki rodzaj kursu zyskujemy sposobność na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po formalnych zajęciach w szkole (lekcje prowadzone przez native speakerów) przychodzi czas na całe mnóstwo przyjemności – poznawanie nowych ludzi, zwiedzanie muzeów czy galerii, robienie zakupów czy zabawę w klubie.

Czym się kierować przy wyborze zagranicznego kursu językowego?

sxc.hu

Jednak czym się kierować przy wyborze zagranicznego kursu, aby maksymalnie z niego skorzystać i mieć przyjemny pobyt w kraju, gdzie język angielski jest językiem urzędowym?. Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego dla Ciebie kursu.

Długość kursu – oczywiście, im dłużej będzie trwał kurs, który wybierzesz, tym lepiej. Co więcej, dłuższe kursy występują zazwyczaj w dużo korzystniejszej ofercie cenowej.

Czas i ilość zajęć – czas, podczas pobytu w obcojęzycznym kraju, powinien być maksymalnie wykorzystany. Dobrze upewnić się, że podczas trwania kursu będzie wystarczająco czasu na formalna naukę tj. w szkole i praktyczne jej użycie poza nią.

Rodzaj kursu – warto się zastanowić i zadać sobie pytanie, po co nam kurs zagraniczny, w jakim celu postanowiliśmy go wybrać. W zależności od naszych preferencji, do wyboru mamy różne rodzaje kursów: grupowe, egzaminacyjne kursy dla studentów oraz specjalistyczne.

Miejsce – kierujmy się tam, gdzie język angielski jest językiem urzędowym. Należy pamiętać, że w zależności czy wybierzemy Australię, Anglię, Amerykę czy Irlandię, różnice w wymowie czy akcencie mogą być znaczne. Co więcej, warto zastanowić się nad wyborem mniejszych miast, leżących w pobliżu wielkich metropolii. Niezmierną siłę przyciągania ma Londyn czy Nowy Jork, o wyjeździe do tych miast marzy wiele studentów. Niemniej jednak, takie wielomilionowe miasta składają się nie tylko z ludzi mówiących w języku angielskim, ale także z obcokrajowców, których w tych miastach możemy spotkać na każdym kroku. Dlatego też, wybierając metropolię, musimy liczyć się z faktem, że będziemy mieć kontakt nie tylko z jednym językiem obcym tj. angielskim, ale także z wieloma innymi językami, akcentami itp., a chyba nie tego oczekiwaliśmy.

Szkoła i zakwaterowanie – do wyboru są małe szkoły (dla osób lubiących spokój i koleżeńską atmosferę) bądź duże szkoły (dla osób towarzyskich lubiących poznawać nowych ludzi z całego świata). Szkoły mogą mieścić się w centrum miasta bądź na jego obrzeżach – warto zorientować się wcześnie, aby nie tracić dużych sum pieniędzy na dojazd. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, najlepszą opcją będzie mieszkanie blisko miejsca nauki. Nierzadko można spotkać się z sytuacją, że szkoły proponują zakwaterowanie u anglojęzycznych rodzin, w akademikach czy internatach.

Czy byliście kiedyś na zagranicznym kursie językowym? Jak go wspominacie? Dajcie znać co najbardziej Wam się podobało!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =