Czytanie bajek po angielsku

Edukacja    
ocena

Jak się okazuje, czytanie anglojęzycznych bajek ma znaczący wpływ na naukę języka angielskiego. Co więcej, czytanie bajek po angielsku służy nie tylko do nauki tego języka, ale powoduje, że dzieci stają się bardziej otwarte na otaczający ich świat. Dzieci czytające wraz z ich rodzicami bajki są bardziej pewne siebie jeśli chodzi o używanie języka i styczność z nowymi wyzwaniami.

Czytanie bajek po angielsku

photoxpress.com

Czytanie bajek po angielsku daje zarówno dzieciom, jak i rodzicom powód do częstszego używania tego języka. Szczególnie rodzice, którzy nie czują się dobrze mówiąc po angielsku, mogą uznać bajki za niezwykle użyteczną pomoc.

Nie przejmuj się faktem, że czytając anglojęzyczne bajki wprowadzasz nowe słowa czy też wyrażenia do wewnętrznego słownika malucha, czego nie przewiduje system nauczania szkolnego. Wasze wspólne czytanie ma służyć jako dodatkowa „angielska przyjemność”, która ma pomóc w uświadomieniu malucha, że nauka języka angielskiego może być zabawą.

Czytając z dzieckiem bajkę (już któryś raz z rzędu) czasami daj mu dokończyć jakieś zdanie, a zobaczysz jak chętnie to zrobi! Z czasem, pozwalając maluchowi na dokończenie niektórych kwestii, dziecko będzie znało niemal całą bajkę na pamięć! Spróbuj teraz zrobić jakiś błąd, a zaskoczy Cię z jaką szybkością Twój maluch Cię poprawi.

Pamiętaj, żeby respektować prośby dziecka co do ponownego czytania tej samej książki lub kwestii. Dzieci takich powtórzeń po prostu potrzebują.

Warto pamiętać o tym, że anglojęzyczne bajki traktowane są jako materiały autentyczne, czyli takie, które nie są bezpośrednio przeznaczone dla obcojęzycznych uczniów, ale dla dzieci mówiących po angielsku. Oznacza to, że nasze maluchy będą miały okazję poznać całą różnorodność struktur i słownictwa używanych właśnie przez anglojęzyczne dzieci.

UWAGA!

Dodatkowo, poprzez czytanie z dzieckiem bajek, umożliwiamy mu kontakt ze sztuką. Wpływa to zarówno na kreatywność dziecka, jak i zdolność do podziwiania obrazów. Na początku, przy pierwszym czytaniu, dziecko zwraca szczególną uwagę na obrazek jako całość. Jednakże przy kolejnym czytaniu tej samej bajki, dziecko zacznie zwracać uwagę na szczegóły, co zwiększa jego zmysł spostrzegania.

Czy wykorzystujecie tę metodę nauki języka? Jak reagują Wasze dzieci na anglojęzyczne bajki? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy