Gospodarstwa agroturystyczne - szkolenia, warsztaty

Edukacja    
ocena

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy zjawisko profesjonalizacji działalności prowadzonej przez gospodarstwa agroturystyczne. Obecnie nie ograniczają się one jedynie do usług noclegu czy wyżywienia letników. Coraz częściej można skorzystać z będących w ofercie dodatkowych zajęć takich jak warsztaty czy szkolenia. Również firmy, które zajmują się tego rodzaju edukacją zaczynają przeprowadzać zajęcia właśnie w gospodarstwach agroturystycznych.

Wbrew pozorom gospodarstwa agroturystyczne są bardzo atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Używając określeń „szkolenia i warsztaty organizowane przez właścicieli agroturystyki” należy mieć na myśli bardzo elastycznie postrzegane formy edukacji.

Z jednej strony mogą one mieć sformalizowaną formą np. warsztatów ekologicznych, zaś z drugiej mieć charakter spontanicznego pomysłu kursu gotowania dla letniczki. Nie zmienia to faktu, że warto takich ofert szukać i korzystać z nich. Dotyczy to szczególnie atrakcyjnych rejonów Polski, gdzie duże nagromadzenie na relatywnie niewielkim terenie omawianych podmiotów sprawia, że zaczynają walczyć o klienta. Zakres tematyczny proponowanych zajęć jest duży. Począwszy od kursu pieczenia chleba czy przygotowywana przetworów, a skończywszy na nauce tańca brzucha i jodze.

Na tle tych propozycji ciekawie prezentuje się oferta artystyczna gospodarstw agroturystycznych. Mogą to być warsztaty tańca, rzeźbienia, lepienia ceramiki czy gry na instrumentach. Tam można uczyć się sztuk walki czy doskonalić umiejętności fotograficzne. Warto również wspomnieć o ofercie gospodarstw agroturystycznych, skierowanych do uczniów szkół. Proponowane są, m. in. zajęcia z edukacji ekologicznej, przyrodniczej czy plastyczne, które prowadzone są przez osoby posiadające przygotowanie pedagogiczne.

Coraz częściej się zdarza, że firmy szkoleniowe, stowarzyszenia czy instytucje zajmujące się organizacją szkoleń, korzystają z gospodarstw agroturystycznych. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, poprawiło się zaplecze logistyczne infrastruktury agroturystycznej. Po drugie, wybór na przeprowadzenie zajęć pięknego miejsca ułatwia przyswojenie wiedzy, ponieważ uczestnik nabiera dystansu do swojego życiu. Umożliwia ta fakt bycia w większej odległości od domu czy miejsca pracy. Wydaje się, że standardem stało się już organizowanie warsztatów, które związane są z szeroko rozumianym rozwojem duchowym czy osobistym poza dużymi miastami.

Co myślicie o takiego rodzaju szkoleniach? Warto w nie zainwestować? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy