Innowacyjne szkolenia - jak wybrać?

Edukacja    
ocena

Szkolenie innowacyjne to takie, dzięki któremu można przyswoić wiedzę czy umiejętności o zupełnie nowym charakterze lub takie, które wzbogaci określone zagadnienie o nowy aspekt. Znajdowanie owych perełek może przydać się w pracy zawodowej oraz zwiększyć szanse znalezienia atrakcyjnej posady. Wystarczy obserwować zmiany zachodzące w interesującej nas branży lub wyłapywać te, które mogą zyskać na znaczeniu w przyszłości.

Innowacyjne szkolenia - jak wybrać?

sxc.hu

Obecnie do szkoleń innowacyjnych zalicza się te, związane z zarządzaniem projektem - wynika to z faktu, że mają one coraz większe zastosowanie w sferze, społecznej i gospodarczej. Zostało stworzone z myślą o realizowaniu dużych i kosztownych ze względu na wykorzystywane zasoby przedsięwzięć. Okazuje się jednak, że część tych rozwiązań można przenieść do zarządzania mniejszymi projektami czy konkretnych instytucji.

Kolejnym, bardzo dynamicznie rozwijającym się obszarem, są nowoczesne technologie informatyczne. Zmiany w tej dziedzinie występują bardzo często, ponieważ szybko pojawiają się nowe narzędzia. Następnie ich zastosowanie wymaga przekazania tej wiedzy dalej. Wyłapanie tych innowacyjnych perełek wymaga ciągłego obserwowania zmian zachodzących w tym obszarze połączonego z intuicją przewidywania tego, jakie umiejętności mogą być potrzebne w przyszłości.

Do innowacyjnych szkoleń należą zagadnienia, związane z coachingiem oraz ekonomią społeczną, które stały się bardzo modne i popularne. Coaching to praca polegająca na budowaniu trwałych więzi z klientem, której celem jest wprowadzenie przez podopiecznego zmian w swoim życiu osobistym, jak i zawodowym. Z kolei ekonomia społeczna wiąże się z działaniami, które sprzyjają prowadzeniu działalności gospodarczej w sposób, uwzględniający osiąganie zysku oraz realizację celów społecznych.

Szkolenia przygotowują do zakładania takich podmiotów i zarządzania nimi (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne). Warto również, rozważając innowacje, uwzględnić członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wejście w te struktury stawia przed naszym krajem nowe wyzwania, którym musimy sprostać. Bliższe przyjrzenie się sposobowi funkcjonowania UE i wymogom, jakie ona stawia przed swoimi członkami.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy