Jak ćwiczyć angielski akcent?

Edukacja    
ocena

Perfekcyjna wymowa, dodatkowo z właściwym akcentem to marzenie wielu osób. Niestety, jak się okazuje, wcale nie jest to takie proste zadanie. Niektórym kopiowanie akcentu idzie lepiej, niektórym gorzej. Od czego to zależy?

Jak ćwiczyć angielski akcent?

sxc.hu

Podobno ludzie, którzy są w posiadaniu dobrego słuchu muzycznego osiągną cel znacznie szybciej niż Ci, którzy go nie mają. Jednak nie należy się tym przejmować!  Dla chcącego nic trudnego – i tą zasadą powinniśmy się głównie kierować podczas naszych ćwiczeń.

1. Idealną sytuacją byłby wypad za granicę, np. do Wielkiej Brytanii (załóżmy, że zależy Ci na poznaniu akcentu brytyjskiego jak większości ludzi). Jeśli nie masz takiej możliwości lub nie potrafisz sam zorganizować sobie takiej wycieczki, możesz spróbować zapisać się na kurs zagraniczny. Organizacja, cel, szkoła jak i zakwaterowanie – o wszystkie te rzeczy nie będziesz się musiał martwić. Kurs zagraniczny oferuje rzadką sposobność połączenia przyjemnego z pożytecznym. Będziesz miał szansę zwiedzić obcy kraj, poznać nowych ludzi i przy okazji poćwiczyć brytyjski akcent.

2. Od samego początku nauki, zwracaj uwagę na fonetykę. Najlepiej będzie, jak zaopatrzysz się w dobry słownik, w którym obok słówek, będzie ich zapis fonetyczny. Ucząc się nowego słownictwa, ucz się ich wymowy. Nie oddzielaj tych dwóch rzeczy!

3. Możesz udać się na kurs języka angielskiego lub korepetycje prowadzone przez native speakera. Przed zapisaniem się na taki kurs, upewnij się, że native speaker jest rodowitym Brytyjczykiem.

4. Dużo ćwicz. Możesz to robić np. poprzez oglądanie filmu. Zatrzymuj po każdym zdaniu i spróbuj naśladować swojego ulubionego aktora. Innym sposobem będzie słuchanie radia BBC i naśladowanie prezentera. Do tego celu możesz użyć dyktafonu, który w dzisiejszych czasach znajdziemy w prawie każdym telefonie komórkowym. Nagraj fragment wiadomości, odsłuchaj i zabaw się w prezentera BBC. Możesz też zaopatrzyć się w specjalny program, który umożliwi Ci powtarzanie zdań po lektorze. Co więcej, Twoje zdania będą nagrywane, a Ty zyskasz szansę na odsłuchanie swojej wypowiedzi i porównanie jej do wymowy lektora.

5. Do poprawy swojego akcentu możesz również użyć programu Skype! Znajdź rodowitego Brytyjczyka, chętnego do rozmowy. Uwierz, Twoje poszukiwania na pewno nie będą trwały długo. Oprócz akcentu brytyjskiego, wzbogacisz się o nowych przyjaciół.

UWAGA!

Jak widzisz, nauka akcentu brytyjskiego nie musi być monotonnym czy żmudnym zajęciem. Wystarczy odrobina wyobraźni, a nauka stanie się przyjemnością.

Czy znacie inne sposoby na ćwiczenie angielskiego akcentu? Podajcie nam je w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy