Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

Edukacja    
ocena

Jak już zapewne wiesz, wskazane jest, aby nauka języka angielskiego kojarzyła się dziecku z bliską i ważną dla niego osobą. Ideałem byłoby, aby ta nauka kojarzyła mu się z Tobą, czyli rodzicem, gdyż Ty jesteś najważniejszą osobą w życiu Twojego malucha. Nie wolno Ci o tym zapomnieć także podczas wspólnego czytania. Tak więc, zadbaj o to, aby znaleźć czas na naukę czytania w języku angielskim.

Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku?

sxc.hu

Jeśli Twoje dziecko umie czytać w swoim języku ojczystym, może zechcieć nauczyć się czytać w języku angielskim. Wiedząc jak się czyta polskie słowa, może zastosować te same lub podobne techniki podczas czytania w języku angielskim, co może prowadzić do złych nawyków językowych (czytanie tak jak się pisze, z niewłaściwym akcentem).

Nauka czytania stanie się znacznie łatwiejszym zajęciem, jeśli dzieci znają już język, którego będą się uczyć czytać. Wiele dzieci jest w stanie sama dojść do tego jak się czyta w języku angielskim, jeśli wcześniej miały do czynienia z obrazkowymi, angielskimi książeczkami lub uczyły się anglojęzycznych rymowanek (na pewno zapamiętały wymowę większości obecnych tam słów i zdążyły pojąć, że pisownia znacznie różni się od wymowy). Czytanie tego, co dzieci już umieją na pamięć okazuje się niezwykle ważnym elementem w nauczaniu czytania gdyż umożliwia to maluchom wywnioskowanie jak się czyta poszczególne słowa. Kiedy dzieci będą już w posiadaniu odpowiedniej liczby słówek, które są w stanie przeczytać, dalej im to poczucie bezpieczeństwa i będą gotowe do podjęcia trudniejszych wyzwań związanych z językiem angielskim.

Zanim dzieci zaczną naukę czytania, musza poznać nazwy 26 liter alfabetu i angielskie głoski. W języku angielskim wyróżniamy 26 liter, ale średnio 44 głoski. Decyzję, czy zapoznać dziecko z resztą głosek odłóżmy w czasie, aż dziecko zyska więcej doświadczenia jeśli chodzi o język angielski.

Jak Wasze dzieci uczyły lub uczą się czytać po angielsku? Macie swoje sposoby? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy