Jak nauczyć się angielskiego z piosenek?

Edukacja    
ocena

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego, równocześnie się nie wysilając? Zacznij od swoich ulubionych anglojęzycznych piosenek!

Jak się okazuje, anglojęzyczne piosenki mogą Ci bardzo pomóc w nauce języka angielskiego. Najlepiej uczyć się w oparciu o piosenki, które się lubi bądź zna. jeśli masz swoją ulubioną piosenkę, naukę zacznij właśnie od niej.

Aby Cię bardziej zmotywować do podjęcia nauki w ten właśnie sposób, podaję kilka zalet użycia piosenek podczas nauki języka angielskiego:

- Słuchanie piosenek sprzyja niezależnemu uczeniu się;

- Poprzez słuchanie swojej ulubionej piosenki czujesz się bardziej zrelaksowany/a;

- Kiedy słuchasz piosenki, ćwiczysz przede wszystkim słuchanie, ale także czytanie (kiedy śledzisz tekst i próbujesz go zrozumieć) oraz wymowę (kiedy śpiewasz bądź wymawiasz słowa wraz z wykonawcą);

- Słuchanie piosenek poszerza zasób Twojego słownictwa;

- Słuchając nie tylko się uczysz, ale także świetnie bawisz;

- Słuchanie czyni Cię bardziej zmotywowanym do nauki, co sprawia, że szybciej i więcej zapamiętujesz;

- Słuchanie piosenek aktywuje podświadomą długoterminową pamięć;

- Poprzez słuchanie piosenek uczysz się gramatyki.

Wiemy już, że poprzez słuchanie anglojęzycznych piosenek wzbogacisz swoją wiedzę jeśli chodzi o język angielski. Ale jaki sposób nauki podczas słuchania wybrać, aby nauczyć się jak najwięcej?

Możesz skorzystać z tych dwóch poniższych propozycji:

1. Na starcie, spróbuj zidentyfikować anglojęzyczną piosenkę, którą lubisz, znasz lub która ma na Ciebie dobry wpływ. następnie wpisz tytuł tej piosenki w wyszukiwarce internetowej. Odszukaj swoją piosenkę, postaraj się również, aby wraz z nagraniem był dostępny tekst.

Jeśli takowego nie ma, w wyszukiwarce wpisz tytuł, a obok tytułu „tekst”. Kiedy już jesteś w posiadaniu zarówno, tekstu jak i nagrania, możesz jednocześnie odsłuchiwać piosenkę i czytać jej tekst. Później spróbuj samemu przetłumaczyć tekst. Użyj swojej wyobraźni! Kiedy skończysz, odszukaj tłumaczenie tekstu w Internecie, i porównaj ze swoją wersją,

2. Zacznij od uświadomienia sobie, której piosenki jesteś w stanie słuchać bez końca. Następnie poszukaj tekstu tej piosenki i postaraj się go zrozumieć. Nie musisz tłumaczyć tekstu słowo po słowie, wystarczy, że masz ogólne pojęcie o czym jest. Później wybierz słowa, zwroty lub wyrażenia, które chcesz znać, czy wiesz, że warto ich się nauczyć. Podkreśl je kolorowym mazakiem. Jeśli nie masz pewności, co znaczą podkreślone przez Ciebie słowa lub zwroty, skorzystaj ze słownika. Teraz aby nauczyć się nowych wyrażeń czy zapoznać z nowym słownictwem, musisz jak najczęściej słuchać swojej ulubionej piosenki. Prawda, że proste i przyjemne?!

Z jakich piosenek uczyliście się angielskiego? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =