Jak nauczyć się gramatyki angielskiej?

Edukacja    
ocena

Większość osób przyznaje, że gramatyka angielska sprawia im wiele trudności. Dzieje się tak głównie dlatego, że gramatyka angielska różni się znacząco od gramatyki polskiej. W języku polskim nie znajdziemy odpowiedników do większości czasów obecnych w języku angielskim, na przykład czas Present Perfect czy Present Perfect Continous to dla nas, Polaków, ogromna nowość.

Jak nauczyć się gramatyki angielskiej?

sxc.hu

Trudności sprawiają nam nie tylko czasy, ale także mowa zależna (Reported Speech) czy angielskie przedimki. Często nawał nowych rzeczy, które musimy „wykuć” sprawia, że nie robimy nic.

Po pierwsze, zacznij od uświadomienia sobie, że gramatyka angielska wcale nie należy do trudnych! Co innego gramatyka polska czy łacińska, to dopiero twardy orzech do zgryzienia! tak więc, nie współczujmy sobie, ale obcokrajowcom, którzy przyjeżdżają do Polski.

Niestety nie istnieje metoda, która oferowałaby przyspieszoną naukę gramatyki angielskiej. W Twojej kompetencji leży nauczenie się (nierzadko na pamięć) jej reguł. Niestety, nie da się pominąć tego aspektu nauki gramatyki angielskiej. Później, natomiast, możesz sobie umilić swój kontakt z gramatyką angielską poprzez zastosowanie innych, nie tylko podręcznikowych ćwiczeń.

- Korzystaj z Internetu. W sieci jest pełno ćwiczeń dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania.

- Dużo czytaj. Mogą to być artykuły w języku angielskim, książki czy gazety – ważne, żebyś Ty był zainteresowany tym, co czytasz. Pamiętaj, że nauka gramatyki angielskiej to nie tylko ślęczenie nad podręcznikami!

- Dużo słuchaj. Niech będą to piosenki anglojęzyczne, wiadomości po angielsku czy filmy w tym języku. W ten sposób zapoznajesz się z nowymi użyciami struktur gramatycznych, które dopiero poznałeś. W ten prosty sposób skutecznie je utrwalasz.

- Dużo mów i konwersuj z innymi. To wspaniały sposób na wypróbowanie zdobytych umiejętności gramatycznych. Jeśli nie masz z kim, rozmawiaj sam ze sobą w myślach!

Jeśli jednak jesteś fanem standardowej, czyli podręcznikowej formy nauki, powyższe sposoby związane z gramatyką angielską pewnie Cię nie przekonały. Kiedy będziesz poszukiwał podręcznika do nauki gramatyki, zwróć uwagę na takie istotne czynniki jak:

- podręcznik – musi być dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania,

- powinien mieć przejrzystą strukturę (indeksy pojęć i terminów pozwolą na szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji);

- każdy dział powinien obejmować objaśnienia poszczególnych struktur gramatycznych.

Czy macie swoje sprawdzony sposoby na uczenie się gramatyki? Dajcie znać w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy

Zabawy plastyczne dla dzieci

Zabawy plastyczne dla dzieci

Agnieszka Gradowska

Case study - co to, na czym polega?

Case study - co to, na czym polega?

Katarzyna Aleksandrzak

Cel szkolenia BHP

Cel szkolenia BHP

Katarzyna Aleksandrzak