Jak pomóc dziecku odrobić zadanie domowe z angielskiego?

Edukacja    
ocena

Odrabianie zadania domowego to istotna część edukacji przygotowująca dziecko do późniejszego samokształcenia. Ponadto dzięki pracy domowej dziecko staje się bardziej samodzielne, samozdyscyplinowane oraz odpowiedzialne.

Jak pomóc dziecku odrobić zadanie domowe z angielskiego?

photoxpress.com

Niestety ostatnimi czasy dało się zauważyć, że Twoje dziecko podchodzi do odrabiania pracy domowej z języka angielskiego, jak i w ogóle do zadań domowych ze wszystkich przedmiotów lekceważąco. W takim wypadku nie można zostawić go z tym problemem sam na sam.

Na początku upewnij się, że dziecko ma zapewnione odpowiednie warunki do pracy, tj. musi mieć swoje biurko, półkę bądź szafkę na podręczniki i przybory szkolne. Następnie, zadbaj o to, aby biurko dziecka stało jak najbliżej okna, gdyż odpowiednie oświetlenie jest niezmiernie istotne, co więcej na biurku powinna znajdować się również lampka. W Twojej kompetencji leży też zadbanie o to, aby krzesło, na którym dziecko będzie siedziało podczas odrabiania zadań domowych było dostosowane do jego wzrostu.

Następną rzeczą, równie ważną jak odpowiednie miejsce pracy, będzie ustalenie stałej pory na odrabianie pracy domowej z języka angielskiego. Niech to będzie 17.45 do 18 bądź 18.45 do 19. Dobrze będzie też nadać nazwę waszej sesji z angielskiego, na przykład – „kwadransik z angielskim” lub „chwilka z angielskim”. Taka organizacja życia dziecku uczy je samodyscypliny oraz pomaga unikać niepotrzebnego zdenerwowania.

Ważne jest też, zdanie sobie sprawy, że dziecko nie będzie chętne do pracy nad zadaniem domowym jeśli dopiero co lub niedawno wróciło ze szkoły. Dajmy mu chwilkę odpocząć! Czas po szkole, niech będzie czasem na relaks – grę w piłkę, spotkanie z kolegami/koleżankami bądź zabawę w chowanego.

Z kolei kiedy już przyjdzie czas na „chwilkę z angielskim”, upewnij się, że nic dziecku nie będzie przeszkadzać podczas nauki. Wyłącz odkurzacz, telewizor i radio. Zadbaj też o to, aby biurko dziecka było w jak największym porządku. Na stole mogą znajdować się jedynie:

- podręcznik do języka angielskiego,

- zeszyt i ćwiczenia do języka angielskiego,

- przybory szkolne,

- brudnopis lub czyste kartki,

-  słownik języka angielskiego.

Czasami zdarza się sytuacja, kiedy dziecko uparcie twierdzi, że nie ma zadania domowego z angielskiego lub po prostu jest zmęczone. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic codziennie zaglądał do zeszytów i ćwiczeń swojego dziecka.

Kolejną rzeczą, o której nie możesz zapomnieć podczas odrabiania zadania domowego z języka angielskiego ze swoim dzieckiem jest Twoje rodzicielskie wsparcie. Zachęcaj swoje dziecko do nauki angielskiego, chwal gdy robi coś dobrze, ponieważ Twoje słowa motywują go najbardziej.

UWAGA!

Uczcie się wspólnie języka angielskiego, jeśli jesteś naprawdę kiepski z tego przedmiotu nie martw się, przeciwnie, ciesz się, bo będziesz miał go okazję poznać od podstaw, ucząc się razem z Twoim dzieckiem!

Czy pomagacie swoim dzieciom odrabiać zadania? Czy Wasi rodzice Wam pomagali? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy