Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego?

Edukacja    
ocena

Po pierwsze, niezbędną rzeczą będzie upewnienie się, czy dziecko posiada odpowiedni „kącik” przeznaczony do nauki. Niezależnie od warunków mieszkaniowych, dziecko musi mieć zapewnione poniższe rzeczy:

Jak pomóc dziecku w nauce angielskiego?

sxc.hu

- biurko stojące blisko okna, a na nim lampkę,

- krzesło odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka,

- szafkę,

- półki lub regaliki na których malec będzie mógł poukładać swoje zeszyty oraz podręczniki.

Ponadto, przed planowaną nauką, na biurku musi być porządek. Podczas nauki na stoliku mogą znajdować się takie rzeczy jak: podręcznik, zeszyt ćwiczeń oraz zeszyt do języka angielskiego oraz brudnopis, piórnik, w razie potrzeby słownik. Kiedy będziecie się wspólnie uczyć, zadbaj o ciszę w domu. Wyłącz radio, telewizor, ucisz bliskich.

Jeśli chodzi o dobór materiałów, pamiętaj o różnorodności. Nie zadręczaj dziecka gramatyką i masą ćwiczeń z nią związanych. Przeciwnie, zdobądź jak najwięcej anglojęzycznych piosenek, wierszyków czy rymowanek. Śpiewajcie razem piosenki, recytujcie wierszyki. Nie zapomnij także o użyciu różnych gier lub kolorowych kart zwanych flashcards. Wszystkie te materiały dostępne są w Internecie. Jeśli zależy Ci na tym, aby utrwalać słownictwo z lekcji szkolnych, szukaj gier, piosenek czy zabaw powiązanych z podobną tematyką.

Zadania, jakie zastosujemy w nauce naszego dziecka muszą być przede wszystkim zabawne i interesujące w oczach malucha. Niech kojarzy Wasza wspólną naukę z zabawą, a na pewno będzie chciał uczyć się jak najczęściej.

Pamiętajmy, że dziecko ma trudności z koncentracją i skupieniem uwagi na jednej rzeczy przez dłuższy czas. Dlatego też, nie naciskajmy, kiedy widzimy, że dziecko ma dość nauki na dziś. Zróbmy przerwę i zajmijmy się przez chwilę czymś innym.

Nie zapominajmy, że dzieci zwracają szczególną uwagę na pochwały i słowo aprobaty padające z naszych ust! Dlatego też nie szczędźmy im miłych słów! Chwalmy często, nawet za najmniejsze sukcesy.

Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, ustalmy stałą porę przeznaczoną specjalnie na naukę języka angielskiego. Nie może to być czas zaraz po powrocie ze szkoły, gdyż dziecko jest wtedy zmęczone i nie będzie w stanie dłużej się skupić. Wprowadzając stałą godzinę nauki języka angielskiego uczysz dziecko, jak być zdyscyplinowanym oraz dobrze zorganizowanym. Stała pora na język angielski zapobiega też niepotrzebnemu pośpiechowi.

UWAGA!

Zrób co w Twojej mocy, aby zastosować powyższe porady w praktyce, a Twoje dziecko zacznie kojarzyć naukę języka angielskiego nie jako przykrą konieczność, ale jako ogromną przyjemność!

Jak Wy pomagacie swoim dzieciom w nauce angielskiego? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy