Jak poprawiać błędy dziecka w nauce języka?

Edukacja    
ocena

Na początku musisz zdać sobie sprawę, że błędy są nieodłączną częścią procesu uczenia się. Popełniając je, jesteśmy w stanie poznać poprawną wymowę czy pisownię. Błędy sygnalizują, co jest nie tak i nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Są niezbędne do opanowania języka. Jak to łatwo zauważyć, szczególnie dzieci są skore do popełniania błędów i nieprzejmowania się nimi w ogóle.

Jak poprawiać błędy dziecka w nauce języka?

sxc.hu

Poznając język, natychmiast chcą spróbować go użyć, popełniając przy tym masę błędów. I DOBRZE! Nie przejmuj się tym i nie przykładaj większej uwagi do tych początkowych niepowodzeń. Czy to znaczy, że kiedy moje dziecko popełnia błąd ja mam w ogóle nie zareagować?

Oczywiście, że nie. Pamiętaj tylko, aby nie poprawiać każdego błędu jakie dziecko zrobi, przerywając mu tym samym wypowiedź. W ten sposób możesz zniechęcić dziecko do dalszej nauki języka. Więc co mam robić, kiedy moje dziecko robi błędy w języku obcym?

Musisz to zrobić w sposób nienachlany, aby nie demotywować małego ucznia. W przypadku młodszych dzieci, nie wypominaj, że zrobiły błąd. Wypominanie błędów nie odniesie zamierzonego skutku. Najlepiej będzie, jeśli powtórzysz to, co dziecko powiedziało, ale w poprawnej formie.

Np. jeśli dziecko powie „She is at school yesterday” możesz powiedzieć: „Yes, you are right – She WAS at school yesterday!

Powtarzając po dziecku poprawne zdanie, tym samym otaczasz go poprawnym użyciem języka i z czasem samo będzie korygowało swoje błędy.

W przypadku starszych dzieci, ta metoda może się nie sprawdzić, ponieważ wypowiedzi będą dłuższe. Nie przerywajmy więc wypowiedzi naszego dziecka, ale miejmy ze sobą coś do pisania i notujmy poważniejsze błędy. Możemy później zadawać pytanie w języku angielskim, naprowadzając dziecko na poprawną formę, czas itp., a potem omówić z nim, gdzie popełnił  błąd.

UWAGA!

Pamiętaj, nie ma sensu poprawiać każdego błędu, jakie dziecko popełni! Otaczając się poprawnym użyciem języka, dziecko samo zacznie korygować to, co powiedziało źle, to tylko kwestia czasu.

Jak Wy poprawialiście błędy swoich dzieci, aby nie zniechęcić ich do nauki? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy