Jak poprawić angielską wymowę?

Edukacja    
ocena

Na pewno większość z nas, spotkała się z taką niefortunną sytuacją, kiedy znamy angielskie słowo, ale nie jesteśmy go w stanie użyć, kiedy tego najbardziej potrzebujemy, ponieważ nie wiemy, jak się go wymawia.

Jak poprawić angielską wymowę?

photoxpress.com

Opanowanie wymowy w przypadku języka angielskiego jest nieodzownym elementem nauki tego języka, ponieważ niewyraźna bądź spolszczona wymowa uniemożliwia poprawne porozumiewanie się. Chcąc poprawić naszą wymowę, musimy zacząć od uzmysłowienia sobie faktu, że pisownia angielska, kompletnie nie oddaje angielskiej wymowy.

Dobra rada dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją angielską wymowę brzmi: ucząc się nowego słówka w języku angielskim, staraj się jednocześnie opanować jego wymowę.

Jak się okazuje, nie jest to trudne zadanie. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w słownik, który oferuje zarówno zapis fonetyczny danego słowa, jak i nagrania audio z poprawną wymową. Pamiętajmy też, aby w miarę naszych możliwości opanować transkrypcję. Słowniki z nagraniami audio bądź zapisem fonetycznym znajdziesz bez problemu w internecie.

Kiedy już znajdziesz słownik, znajdź słowo, które Cię interesuje i posłuchaj jego wymowy. Następnie powtarzaj to, co powiedział lektor, dotąd, aż uznasz, że wymawiasz słowo identycznie z nagraniem. Aby to sprawdzić, możesz się nagrać. Nagranie odsłuchaj i porównaj z wymową lektora.

Istnieje też możliwość nabycia programu do nauki angielskiego, które oferują możliwość nagrania Twoich ćwiczeń oraz porównanie ich z perfekcyjną wymową lektora.

Jeśli masz taką możliwość, słuchaj nagrań z językiem angielskim codziennie. Nieważne, czy to będą piosenki, nagrania audio czy filmy – ważne, że skupiasz się podczas ich odsłuchiwania i wynosisz z tego jak najwięcej.

Czytanie na głos również daje duże możliwości jeśli chodzi o poprawę wymowy. Co więcej, czytanie na głos daje Ci sposobność znalezienia słów z którymi masz jeszcze problemy jeśli chodzi o wymowę, co umożliwia Ci szybkie zidentyfikowanie problemu i szansę na określenie obszarów do dalszej pracy.

UWAGA!

Dobrym sposobem na poprawę Twojej wymowy będzie też oglądanie filmów i powtarzanie co trudniejszych zdań po aktorach. Możesz też zaopatrzyć się w konkretne książki, które oferują nagrania na CD bądź kasetach. Przeczytaj zdanie, następnie włącz nagranie, zatrzymaj, kiedy lektor przeczyta zdanie do końca i powtórz za lektorem.

Jak Wy ćwiczycie angielską wymowę? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy