Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?

Edukacja    
ocena

Na wakacjach planujesz wyjazd za granicę i zależy Ci na sprawnym komunikowaniu się w języku angielskim? Chcesz ubiegać się o nową pracę, ale tam wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego? Czy po prostu zależy Ci na opanowaniu języka angielskiego w jak najkrótszym czasie?

Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?

sxc.hu

Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz sobie jakieś zajęcie wykonywane w języku angielskim, które bardzo Cię zaabsorbuje. Może to znaczyć, że będziesz musiał poszukać sobie znajomego, który jest obcokrajowcem. Nie oznacza to, że musisz wyjść z domu i szukać obcokrajowców w swoim mieście.

Aby rozmawiać w języku angielskim potrzebne Ci będą takie rzeczy jak komputer, zainstalowany program Skype oraz mikrofon (koszt ok. 20 zł).

Na początku może wydawać się to trudne, trzeba przecież rozmawiać z obcym człowiekiem, nie wiemy kim on jest lub czym się interesuje. Tylko, że taka pogawędka właśnie po to jest! Będziesz miał szanse zapytać o te wszystkie rzeczy podczas waszej rozmowy. Dalej wydaje Ci się to zbyt trudne i skomplikowane? Pomyśl, że jest to naprawdę bardziej komfortowy styl nauki niż spotkanie z kimś „na żywo” lub uczęszczanie na codzienny kurs przyspieszonej nauki języka angielskiego. Poprzez rozmowę przez Skype’a jesteś w stanie kontrolować tok rozmowy, nie musisz wychodzić z domu lub dobrze wyglądać czy płacić ogromnych sum pieniędzy za kurs języka angielskiego.

Jeśli nadal czujesz, że nauka przez Skype'a jest dla Ciebie zbyt trudna, prawdopodobnie należysz do grupy ludzi nieśmiałych. Nie przejmuj się, na to też jest sposób! Możesz postarać się, aby znaleźć angielski komunikator internetowy. Nie jest to trudne, a rozmowa poprzez taki komunikator da Ci szansę na nauczenie się poprawnej pisowni, jak i na rozumienie tekstu pisanego.

Jeśli zależy Ci na szybkim opanowaniu języka angielskiego, musisz zmienić lub nieznacznie zmodyfikować swoje nawyki.

Przywykłeś/aś do codziennego oglądania wiadomości w języku polskim? Oglądaj wiadomości, ale w języku angielskim! Interesujesz się modą, kulinariami bądź podróżami? Szukaj artykułów z tym związanych, ale w języku angielskim! Pamiętaj, aby robić to, co Cię interesuje i sprawnie połączyć to z językiem angielskim.

Dobrze jest też nauczyć się myśleć w tym języku. Jadąc autobusem bądź będąc na spacerze, mów do siebie w języku angielskim: opowiadaj sobie różne historie, jak i żarty, zapytaj siebie jakby brzmiała rozmowa, którą dzisiaj przeprowadziłeś/aś z szefem w języku angielskim itd.

Sposobów na szybką i skuteczną naukę języka angielskiego jest wiele, wystarczy tylko odrobina wyobraźni!

Czy macie inne pomysły na szybką naukę języka? Podajcie je w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy