Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu za darmo?

Edukacja    
ocena

Każdy z nas marzy lub marzył kiedyś o tym, aby przyswoić sobie język angielski w miarę szybko i skutecznie. W tym celu zapisywaliśmy się na korepetycje czy drogie kursy językowe. Niestety, wyznawanie zasady „zapłacę, to się nauczę”, nie zawsze przynosi takie skutki, o jakich marzyliśmy.

Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu za darmo?

sxc.hu

Dwie lub trzy godziny tygodniowo spędzone z językiem angielskim to ciągle za mało, aby opanować ten język. To, jak szybko i czy skutecznie nauczysz się języka angielskiego zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak częsty kontakt masz z tym językiem. I wcale nie chodzi o to, aby częściej uczęszczać na korepetycje czy lekcje prowadzone przez doświadczonych lektorów. To, jak częsty kontakt będziesz miał z językiem, zależy wyłącznie od Ciebie. Być może będziesz musiał zrezygnować z niektórych swoich przyzwyczajeń. Poniżej podaję kilka propozycji jak otoczyć się językiem angielskim na co dzień.

1. Zależnie od Twoich nawyków, podczas śniadania zamień swoją ulubioną radiową stację na radio BBC lub oglądaj CNN.

2. W samochodzie słuchaj audiobooków lub piosenek w języku angielskim.

3. Podczas przerwy w pracy, zamień swoje przyzwyczajenie czytanie artykułów po polsku, a wybierz te po angielsku w podobnej lub takiej samej tematyce.

4. Jeśli w pracy nie masz dostępu do Internetu lub gazety, zacznij myśleć po angielsku! Na początku, może być trudno, jednak z czasem będzie coraz lepiej! Opowiadaj sobie historie, żarty lub zdarzenia dnia poprzedniego.

5. Zaopatrz się w książki swojego ulubionego anglojęzycznego autora, ale nie w polskim przekładzie tylko w języku angielskim! Pamiętaj, że każdy przekład to nic innego jak lepsza lub gorsza interpretacja!

6. Wykorzystaj Internet! Poszukaj sobie przyjaciół, którzy mówią w języku angielskim. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo ludzie są chętni do rozmowy. Do tego celu wykorzystaj program Skype lub angielski komunikator internetowy.

7. Graj w anglojęzyczne gry komputerowe. Postaraj się nie kupować gier z polskim dubbingiem.

8. Przy kolacji oglądnij część filmu lub jeśli czas na to pozwoli, film w całości. Może to być Twoja ulubiona komedia lub nieznany horror. Ważne jest, aby wyłączyć opcję „lektor” oraz „napisy”.

Stosując powyższe porady, szybko dojdziesz do wniosku, że uczysz się języka angielskiego o wiele intensywniej niż dotychczas, jednocześnie wcale tego nie odczuwając.

Czy macie inne sposoby na efektywną naukę języka w domu? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy