Jak uczyć angielskiego seniorów?

Edukacja    
ocena

Jak się okazuje , ostatnimi czasy kursy angielskiego dla seniorów cieszą się ogromną popularnością. Starsi ludzie chcą i lubią się uczyć. Wiele nauczycieli chwali swoich starszych uczniów mówiąc, że są niezwykle systematyczni w porównaniu do swoich młodszych kolegów.

Jak uczyć angielskiego seniorów?

photoxpress.com

Z nauki języka w tak późnym wieku płynie wiele korzyści. Może być pomysłem na zabicie nudy lub świetnym sposobem na zachowanie aktywności umysłowej. Co więcej, wielu starszych ludzi dopiero w podeszłym wieku ma czas na realizowanie swoich marzeń, ze względu na obowiązki domowe, pracę czy dzieci.

Większość z nich przyznaje, że zależy im na dobrej znajomości języka angielskiego ponieważ w bliskiej przyszłości planuje wyjazd za granicę. Nie chcąc się czuć wyobcowanym w obcym kraju, senior przykłada się do nauki niezwykle, jest solidny i systematyczny. Często też zdarza się, że starsi ludzie mają córki czy synów za granicą i aby porozumieć się wnuczkami (urodzonymi za granicą mówiącymi tylko obcym językiem) muszą umieć język obcy. Jak i czego uczyć emerytów, aby osiągnąć zamierzone cele?

- Po pierwsze, lekcje powinny odbywać się w godzinach porannych. Umysł jest wtedy wypoczęty, najwięcej zapamiętujemy. To samo dotyczy seniorów. Wieczorem, natłok myśli i zadań z całego dnia może osłabić zdolność koncentracji i spowodować zmęczenie u starszej osoby.

- Po drugie, nauka powinna się seniorom kojarzyć z przyjemnością.

- W klasie powinna panować domowa atmosfera.

- Niech każdy ma sposobność zrobienia sobie herbatki.

- Na stołach niech leżą ciasteczka i smakołyki, a starsi ludzie poczują się swojsko, niczym na towarzyskim spotkaniu.

- Jeśli chodzi o materiały do nauki, niech będzie dopasowany do potrzeb ucznia.

UWAGA!

Celem starszych ludzi jest przeważnie wizyta w obcym kraju, porozumiewanie się z obcokrajowcami lub chęć rozmowy z wnukami mieszkającymi w obcym kraju i mówiącymi tylko w obcym języku. Dlatego też, nauka osób starszych powinna opierać się na komunikacji. Możemy też, nauczać seniorów zwrotów i wyrażeń przydatnych do porozumiewania się obcym kraju.

Jak myślicie, czy seniorzy uczą się języka szybciej niż osoby młode? Z czego to wynika? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =