Jak urozmaicić lekcje angielskiego?

Edukacja    
ocena

Jest wiele sposobów na urozmaicenie lekcji angielskiego. Przeczytaj poniższe porady dotyczące urozmaicenia lekcji języka angielskiego, kiedy uczysz się samemu:

Jak urozmaicić lekcje angielskiego?

photoxpress.com

1. Oglądaj anglojęzyczne filmy – na początek wybierz film, który dobrze znasz i wyłącz opcję „napisy” oraz „lektor”. Stopniowo, wprowadzaj nowe, nieznane przez Ciebie filmy.

2. Słuchaj anglojęzycznych piosenek – wydrukuj tekst swojej ulubionej piosenki i śpiewaj razem z wykonawcą!

3. Czytaj anglojęzyczne książki – na pewno masz swojego ulubionego anglojęzycznego pisarza, ale wybrałeś jego książki w polskim przekładzie. Nie trać więcej czasu! Zdobądź tą książkę w oryginale! Zobacz co Twój autor naprawdę miał na myśli.

4. Znajdź przyjaciela, który mówi po angielsku, nie chodzi tutaj o to, abyś wyszedł na ulicę i szukał ludzi mówiących po angielsku. Przeciwnie, zostań w domu i wykorzystaj do tego celu Internet! Poszukaj takich osób poprzez program Skype czy angielski komunikator internetowy.

5. Słuchaj audiobooków i czytaj anglojęzyczne artykuły, na tematy, które Cię interesują.

Jak widać, nauka języka angielskiego, kiedy postanowiliśmy się uczyć sami, wcale nie musi być monotonna. Z kolei, jeśli zależy Ci na urozmaiceniu lekcji z Twoim dzieckiem, możesz zastosować takie oto rady:

1. Użyj rymowanek – rymowanki to najprostszy sposób na urozmaicenie lekcji z Twoim dzieckiem. Nawet te najmłodsze dzieci są w stanie się ich nauczyć i bardzo lubią je powtarzać.

2. Wprowadź piosenki – anglojęzycznych piosenek przeznaczonych dla najmłodszych jest całe mnóstwo. Możesz wyszukać je przez Internet. Niech to będą zabawne piosenki wymagające od dziecka powtórzenia jakiegoś materiału, jak „Head & Shoulders”, „Knees & Toes” 9dziecko ma wskazać odpowiednią partie ciała wspomnianą w piosence) lub „Old McDonald Had a Farm)” (oprócz śpiewania, dzieci naśladują odgłosy zwierząt). Dla najmłodszych, wybierz piosenkę w stylu „The Alphabet song”, gdyż wybór zbyt trudnej piosenki może zniechęcić dziecko do dalszej nauki.

3. Zastosuj gry – niech to będą gry ruchowe, gry z użyciem kart czy rekwizytów bądź gry planszowe.

4. Czytajcie razem książki – zastanów się na wyborem odpowiedniej książki, niech to nie będzie pochopna decyzja. Pamiętaj, aby tekst był krótki. Niech obrazki będą duże, wyraźne i zrozumiałe dla dziecka.

Jak widzisz lekcja z Twoim dzieckiem może się okazać świetną zabawą! Wystarczy odrobina wyobraźni i dobrej woli.

Jak Wy urozmaicacie swoją naukę angielskiego? Macie swoje sposoby, by nie nudzić się w trakcie zajęć? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =