Jak wybrać kurs języka angielskiego?

Edukacja    
ocena

Zadajesz sobie to pytanie i ciągle nie wiesz jaki kurs języka angielskiego będzie dla Ciebie najlepszy. Na starcie, zacznij od uświadomienia sobie na jakim poziomie znajomości języka angielskiego się znajdujesz, i co jest Twoim nadrzędnym celem (innymi słowy, po co Ci ten kurs?), czy będzie to chęć nauczenia się płynnej mowy i komunikowania się języku angielskim, czy opanowanie gramatyki, bo ciągle jeszcze czujesz, że kiepsko Ci idzie użycie czasów, czy może chcesz polepszyć swoją zdolność pisania i czytania w języku angielskim?

Jak wybrać kurs języka angielskiego?

sxc.hu

Jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na te pytania, jesteś na najlepszej drodze do wybrania odpowiedniego kursu dla Ciebie. Jeśli zapoznasz się z poniższymi propozycjami, będziesz już miał pewność, jaki kurs angielskiego wybrać.

Dzisiejszy rynek oferuje nam takie rodzaje kursów jak;

- kursy stacjonarne,

- kursy do samodzielnej nauki,

- kursy wyjazdowe.

Te pierwsze, czyli kursy stacjonarne należą prawdopodobnie do najmniej problemowych. W Twojej kompetencji leży sumienne płacenie za kurs (ceny mogą niejednokrotnie okazać się dość wysokie) oraz zorganizowanie sobie dojazdu do wybranego miejsca. Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które charakteryzują się słabą znajomością języka angielskiego lub którym zależy na lepszym opanowaniu gramatyki angielskiej czy poćwiczeniu zdolności pisania i czytania. Zajęcia będą się dobywały dwa lub trzy razy w tygodniu. Niestety, trzy godziny tygodniowo nie wystarczą do opanowania języka angielskiego, a jedynie do „podciągnięcia” się w jego znajomości.

Kursy do samodzielnej nauki charakteryzują się sporą różnorodnością. Większość z nich to kursy specjalistyczne – kursy dla poszukujących pracy, kursy Business English itp. To, czy osiągniesz sukces, wybierając ten rodzaj kursów w dużej mierze zależy od Ciebie. Jeśli jesteś osobą systematyczną oraz sumienną, prawdopodobnie jesteś w stanie nauczyć się angielskiego poprzez kurs samodzielnej nauki szybko i skutecznie. Zaletą jest fakt, że Ty sam wybierasz sobie godziny i dni nauki (najlepiej uczyć się codziennie!), ale zaleta ta może okazać się wadą, jeśli nie jesteś osobą dobrze zorganizowaną i systematyczną.

Kursy wyjazdowe są prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą nauki języka angielskiego (mogą też okazać się najdroższymi ze wszystkich tutaj wymienionych). Wybierając taki kurs jesteś w stanie „zanurzyć” się w języku, a ponadto poznajesz kulturę i zwyczaje mieszkańców kraju, do którego planujesz jechać. Kurs wyjazdowy jest przeznaczony dla Ciebie, jeśli język angielski nie jest Ci obcy.

Prawdopodobnie już podjąłeś decyzję, który kurs wybrać, a jeśli nie, to spokojnie przemyśl sprawę. Pamiętaj, że wybór kursu do nauki języka angielskiego nie może być decyzją pochopną i nieprzemyślaną!

Czym kierujecie się wybierając kursy językowe? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =