Jak wygląda kurs na stewardessę?

Edukacja    
ocena

Zawód stewardessy czy stewarda to marzenie wielu osób. Ciągłe podróże, poznawanie nowych ludzi, ciekawa praca, wysoka pensja – oto niektóre profity, płynące z wykonywania tego zawodu. Jednak w jego spełnienie się trzeba włożyć wiele wysiłku. Oto kilka porad dla tych, którzy pragną ziścić owo pragnienia:

Jak wygląda kurs na stewardessę?

photoxpress.com

- aby zostać stewardessą /stewardem należy: mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualny paszport, umieć pływać, mieć odpowiedni wzrost i wagę oraz wykazać się bardzo dobrym staniem zdrowia. Jeśli chodzi o znajomość języków obcych, to należy opanować jeden na poziomie bardzo dobrym. Oczywiście, jest język angielski. Czasami linie lotnicze oczekują znajomości dwóch. Wymienione wyżej wymogi należą do podstawowych. Oprócz tego zwraca się uwagę na takie umiejętności miękkie jak łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi czy doświadczenie w obsłudze klienta;

- szkolenia dla stewardessą prowadzą linie lotnicze. Po pozytywnym rozpatrzeniu złożonej aplikacji kandydaci są kierowani na kurs. Jego celem jest jak najlepsze przygotowanie do zawodu. Warto również wspomnieć, że można skorzystać ze szkół, które organizują warsztaty dla potencjalnych pracowników linii lotniczych. Jednak uczestnik zajęć nie otrzymuje od niej gwarancji zatrudnienia.

- Tymczasem w przypadku szkoleń organizowanych przez linie lotnicze udział w nich jest równoznaczny z zatrudnianiem w firmie. Poza tym warto pamiętać, że te kursy są obowiązkowe dla osoby, która została przyjęta do pracy. W związku z tym warto się zastanowić, czy opłaca się korzystać z tych, specjalistycznych szkół. Tym bardziej, iż linie lotnicze kierują się różnymi wymaganiami i standardami, których realizacji oczekują od personelu pokładowego.

UWAGA!

Każda z linii lotniczych prowadzi takie szkolenia. Czas ich trwania bywa różny. Średnio zajęcia trwają kilka tygodni. Poza tym różnią się one intensywnością omawianych zagadnień, co bezpośrednio wynika z przyjętych standardów. Niezależnie od tych odmienności można wskazać pakiet programowy, który zawsze jest realizowany. Są to następujące kursy: przeciwpożarowy, bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, obsługi klientów i sprzedaży na pokładzie. Obowiązkowo trzeba zdać egzamin z pływania. Poza tym należy poznać procedury ewakuacji oraz teorię i komunikację w lotnictwie. Zajęcia zawsze kończą się egzaminem. Po jego pomyślnym zdaniu zaczynają się spełniać marzenia…

Czy uczestniczyłyście kiedyś w takim kursie? Jak wyglądał, czego Was nauczono? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Od stycznia 2012 w Polsce działa Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Miedzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (ang. International Air Transport Association = IATA). Stowarzyszenie istnieje od 1945 i zrzesza 230 największych linii lotniczych (np. Lot, Lufthansa, British Airways). W Centrum Szkoleniowym IATA można odbyć szkolenie przygotowujące do podjęcia pracy stewardessy przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Po zaliczeniu szkolenia przyznawany jest Miedzynarodowy Certyfiakt IATA. Uznawany i ceniony przez wszystkie linie lotnicze.

~ / 2012-06-20 13:55:37
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy